Шуфрич платив гроші росгвардії – СБУ

Головна Сторінка » Шуфрич платив гроші росгвардії – СБУ

Народному депутату від забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” Нестору Шуфричу оголосили нову підозру.

Про це у четвер повідомила Служба безпеки України.

“За даними слідства, фігурант налагодив схему фінансування російських окупаційних угруповань у тимчасово захопленому Криму”, – повідомила спецслужба.

Шуфрич платив гроші росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості на півострові, розповіла СБУ.

“Лише за три місяці 2016 року підконтрольна йому компанія сплатила окупантам за ці послуги понад пів мільйона російських рублів”, – повідомили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді підтримали позбавлення зрадників нагород. Ордени досі мають Царьов та Азаров

Йдеться про недобудований профілакторій площею понад 4,5 тис. кв м, розташований біля моря у селищі Сімеїз.

Земельна ділянка площею понад 1,5 га входить до рекреаційної зони та межує із “дачею Медведчука”, повідомила СБУ. Ця нерухомість була придбана у підприємств, бенефіціарним власником яких була Оксана Марченко, дружина Медведчука.

“Відповідну угоду підписала компанія, де виконавчим директором є особистий юрист Шуфрича. Згодом фігуранти організували підписання договору із структурами росгвардії на “охорону” об’єкта у Криму, за яким щомісяця переводилось на рахунки окупантів сотні тисяч російських рублів. Крім того підконтрольна Шуфричу компанія регулярно фінансувала бюджет РФ, сплачуючи податки та збори”, – повідомила спецслужба.

Під час обшуків в офісах афілійованих із Шуфричем комерційних структур і помешканнях фігурантів у Києві виявили документацію, печатки та інші речові докази злочинної діяльності.

Шуфричу і його юристу повідомили про підозру за кримінальною статтею – фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

“Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності”, – заявила СБУ.

Торік у вересні Служба безпеки України повідомила Шуфричу про підозру у державній зраді.

За даними слідства, він виконував завдання від колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, агента ФСБ. Одним із завдань колишнього “регіонала” була підривна діяльність в інформаційній сфері. СБУ повідомила про російську агентуру в Україні.

У грудні Печерський районний суд міста Києва продовжив Шуфричу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.