Швеція, Естонія, Туреччина – на які країни може розповсюдитись Третя світова. Показали карту

Головна Сторінка » Швеція, Естонія, Туреччина – на які країни може розповсюдитись Третя світова. Показали карту

Якби Третя світова розповсюдилася на Європу, то де вона б відбувалася. Видання Newsweek змоделювало карти з імовірними лініями фронту Третьої світової війни в європейських країнах.

Видання нагадує, як міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус говорив в інтерв’ю у червні 2024 року, що Путін “може навіть напасти на країну НАТО”, та заявляв Бундестагу, що “ми повинні бути готові до війни до 2029 року”. У листопаді голова Служби зовнішньої розвідки Німеччини Бруно Каль повторив думку про те, що Москва “готується до війни із Заходом”, – пише Newsweek .

“Немає жодних сумнівів, що Путін продовжуватиме агресивно переслідувати свої інтереси в Європі, і зокрема у Східній Європі”, сказав Newsweek професор політології Вільям Мак.

Міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін заявив, що “війна може прийти до Швеції”.

Згідно з однією з карт Newsweek, можливим фронтом може бути північно-східний фланг НАТО, який включає кордон РФ із Фінляндією протяжністю 830 миль (близько 1336 км).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загинув молодий пілот, який бив окупантів на найгарячіших напрямках

Колишній керівник багатонаціонального корпусу НАТО генерал-лейтенант Юрген-Йоахім фон Сандрарт раніше говорив виданню, що у Москви є “кілька варіантів” перевірити згуртованість Альянсу, включаючи “обмежене захоплення землі”.

“Коли ми думаємо про потенційні майбутні спалахи, країни Балтії виступають як важливий тестовий приклад сили стримування НАТО. В Естонії, Латвії та Литві проживає велика кількість росіян, що зазвичай є важливим мотивуючим фактором для інтервенціонізму Путіна”, пояснив Newsweek Вільям Мак.

“У лютому Служба зовнішньої розвідки Естонії заявила, що НАТО “може зіткнутися з масовою армією радянського типу в наступне десятиліття”, якщо Москва реформує свою армію. У сусідній Литві встановили протитанкові бетонні піраміди, відомі як “зуби дракона”, недалеко від російського ексклаву Калінінграда.

На карті видання відображається, що Сувальський коридор може стати першою точкою контакту Росії та НАТО, він відділяє Калінінградську область від Білорусі. Там перебувають тисячі російських військових, сучасні винищувачі та ядерна зброя, і це єдине автомобільне та залізничне сполучення між Польщею та Центральною Європою і країнами Балтії.

Минулого місяця в німецькому портовому місті Росток був урочисто відкритий Балтійський центр командувача оперативної групи для посилення контролю НАТО за Балтійським морем.

Російський командувач Рустам Міннекаєв у квітні 2022 року заявив, що Москва хоче встановити коридор через південь України до Придністров’я, що підняло питання про роль цього регіону у планах Путіна.

Вразливими до російської агресії можуть бути й інші частини Європи, пише Newsweek, посилаючись на контрадмірала США у відставці Марка Монтгомері, який заявив, що вплив Росії на конфлікти у Грузії та Сербії може посилитися.

Карта Newsweek також показує можливе ускладнення для країни-члена НАТО Туреччини, яка межує з Грузією, де після короткої війни з Росією у 2008 році було проголошено незалежність двох сепаратистських регіонів.

Тиждень завершився на піку миротворчих зусиль та активізації країни-агресорки у нападах на Україну. Які політичні інтриги найближчими днями матимуть продовження, – прогнозує Gazeta.ua.