fbpx

Швеція посилює військові заходи через активність Росії

Головна Сторінка » Швеція посилює військові заходи через активність Росії

Швеція підвищує свою військову готовність через посилену активність Росії в Балтійському морі, яка “відхиляється від нормальної картини”.

Про це повідомив керівник операцій збройних сил Швеції Лейф Майкл Классон, передає “Слово і Діло”.

“Ми вирішили перемістити наші війська. Це не обов’язково означає посилення загрози, але ми хочемо бути готовими до ситуації, що склалася”, сказав він.

Швеція, яка не входить до НАТО, зокрема, помітила низку десантних кораблів північного флоту Росії, які заходили в Балтійське море.

Классон заявив, що деякі заходи, вжиті шведськими військовими, будуть помітними, а інші ні.

Він додав, що видимими будуть дії на стратегічно важливому острові Готланд у Балтійському морі, розташованому приблизно за 300 кілометрів від російської Калінінградської області.

“Ми будемо діяти в різних місцях у Швеції, по-різному”, сказав Классон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО готове прийняти дві країни – Столтенберґ

Починаючи з 14 січня, вулиці адміністративного центру острова міста Вісбі патрулюють військові на бронетранспортерах і посилені армійські наряди.

“Ми будемо діяти в повітрі, на морі, під поверхнею і на землі різними способами і в різних географічних місцях”, підсумував Классон.

Заходи вжили після того, як через скандинавські протоки в Балтійське море увійшли три великі десантні кораблі ВМФ Росії на тлі загострення відносин між Москвою і НАТО у зв’язку з можливими російськими військовими приготуваннями проти України і висунутими Москвою вимогами “гарантій безпеки”.

“Збройні сили вживають необхідних заходів для захисту цілісності Швеції і для того, щоб продемонструвати нашу здатність захищати Швецію та її інтереси”, заявив міністр оборони Петер Гультквіст.

США підтримають повстанський партизанський рух в Україні, який виникне після нападу Росії. Про це пише The New York Times.

Видання посилається на міністра оборони США Ллойда Остіна та голову Об’єднаного комітету начальників штабів генерала Марка Міллі. Обоє у телефонних переговорах попередили російських колег, що навіть якщо Росії вдасться провести бліцкриг в Україні, це не убезпечить Кремль від опору українського народу.