Сі Цзіньпін пообіцяв Путіну зміцнити дружбу між Китаєм та РФ попри війну в Україні

Головна Сторінка » Сі Цзіньпін пообіцяв Путіну зміцнити дружбу між Китаєм та РФ попри війну в Україні

Китайський лідер Сі Цзіньпін у ході зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним заявив, що відносини між Пекіном і Москвою мають тривати поколіннями.

Зв’язки між країнами, пояснив він, залишаються міцними на тлі того, що лідер РФ вступає на новий термін, а війна в Україні триває вже третій рік. Про це пише Bloomberg.

Голова КНР сказав, що готовий “зміцнити дружбу між двома народами на майбутні покоління”.

Сі додав, що його нація “готова працювати з Росією як з добрим сусідом, другом і партнером із взаємною довірою”, повідомляє державне мовлення Центрального телебачення Китаю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін зустрівся з Сі у Пекіні – про що говорили

До того ж Путін сказав, що російсько-китайські відносини “не спрямовані проти когось”, а співпраця націй є “одним із головних стабілізуючих факторів на міжнародній арені”.

Він хоче, щоб цей візит гарантував продовження економічної та дипломатичної підтримки, яку Китай надавав після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну на початку 2022 року.

“Разом ми відстоюємо принципи справедливості та демократичного світопорядку, який відображає багатополярні реалії та ґрунтується на міжнародному праві”, – заявив Путін.

Китай сподівається на якнайшвидше відновлення миру та стабільності в Європі.

Сі Цзіньпін зазначив, що Пекін продовжить відігравати конструктивну роль у міжнародних відносинах.

Лідер КНР Сі Цзіньпін під час брифінгу з російським диктатором Володимиром Путіним заявив, що Китай і РФ “виступають за політичне врегулювання” війни в Україні.

Вони підписали спільну декларацію і заявили про поглиблення зв’язків Китаю і РФ та співпрацю у сфері торгівлі та основних зовнішньополітичних питань, передає BBC.

Напад Росії на Україну вони назвали “кризою”.