fbpx

Скандали, сумнівні законопроекти і боротьба між президентом та старою елітою: яким побачимо 2022 рік

Головна Сторінка » Скандали, сумнівні законопроекти і боротьба між президентом та старою елітою: яким побачимо 2022 рік

2022 рік для України буде екстремальним. Про це в коментарі Gazeta.ua сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

“Рік буде екстремальним і у внутрішньополітичній, і в зовнішньополітичній площині. Екстремальний має вирішитися хто кого: чи президент переможе стару еліту, істеблішмент чи вони зламають усі його плани. Якщо між ними і буде перемир’я, то стара еліта не буде спокійно спостерігати за підготовкою Зеленського до другого переобрання. Тому президент або виграє у них, або програє. У нього немаленькі шанси перемогти. Популістська політика виплати, доплати. Народ любить стиль драматургії, коли Давид перемагає олігархічного Голіафа. Будь-яка боротьба з багатими знаходить підтримку в суспільстві, яке біднішає”, – зазначив політолог.

Якщо перемогу над президентом здобуде стара еліта будуть дострокові парламентські вибори, – вважає він.

“Цей 2022 рік і так буде виборний, всі готуються до них. Старий істеблішмент хоче прибрати монобільшість, сформувати коаліційний уряд та фактично відібрати у президента важелі впливу на виконавчу владу. Якщо не відбудуться дострокові парламентські вибори, всі готуватимуться до президентських. Почнеться передвиборча лихоманка. Рік буде виборним. Буде прискорена динаміка, скандали, сумнівні законопроекти типу дати право голосу 16-річним, електронне голосування. Бійки будуть важкі. Бо ні в кого зараз немає вирішальної переваги. Ні в Зеленського, ні в істеблішменту. 2021 і 2022 рік популізм проти істеблішменту. Так відбувається в Європі і в світі”, – додав Карасьов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Росія своїх “кротів” любить, вирощує і просуває в українській владі” – Олег Рибачук

За його словами, буде важка економічна ситуація.

“Іде інфляція. Це не стимулювання економічного розвитку, як відбувається в західних економіках, а це підвищення споживацьких цін. Чи витримаємо? Це всі використовуватимуть. Зеленський – щоб далі пробувати розкуркулювати олігархів і скаржитися, що олігархічний спрут не дає годувати людей. А істеблішмент критикуватиме Зеленського за провальну економічну політику держави”, – говорить Карасьов.

У зовнішній політиці та дипломатії ми досягли дна, додає він:

“Напряму вирішуватимуть Росія та Америка. Домовляться буде погано. Тоді нам треба буде щось робити в реалізації Мінських домовленостей. Зеленський на це не піде. Якщо спробує опозиція не допустить. На цьому його підловлять і переможуть. Якщо не домовляться треба готуватися до воєнного сценарію на Донбасі. Чи Зможе Зеленський, як головнокомандувач, бути на рівні цього завдання? Отакий виклик. Треба мобілізувати і суспільство, і політичну систему на відбиття можливої російської агресії. Це буде рік моменту істини для України. Достатньо тривожний”.

Чергові парламентські вибори в Україні повинні відбутися 29 жовтня 2023 року. А проведення президентських заплановано на 2024 рік. Перший тур має відбутись 31 березня, другий (у випадку призначення) 21 квітня.