Скільки десантних кораблів РФ залишилося у Чорному морі після ураження “Ямала” та “Азова”

Головна Сторінка » Скільки десантних кораблів РФ залишилося у Чорному морі після ураження “Ямала” та “Азова”

Після знищення великих десантних кораблів (ВДК) Чорноморського флоту Російської Федерації “Азов” та “Ямал” у Чорному морі залишилося лише сім десантних кораблів РФ.

І це включно з тими ВДК, які були перегнані з Балтійського та Північного флотів напередодні вторгнення у лютому 2022 року. Про це повідомляє Defense Express.

Які ВДК залишилися у складі флоту РФ

1 корабель проекту 11711: “Петр Моргунов” (Північний флот РФ)

2 кораблі проекту 1171 “Тапир”: “Николай Фильченков” та “Орск” (обидва ЧФ РФ)

4 кораблі проекту 775: “Королев” та “Калининград” (обидва Балтійський флот), “Георгий Победоносец” та “Оленегорский горняк” (обидва Північний флот).

Видання зазначає, що в строю самого Чорноморського флоту РФ тепер формально лишається лише два десантні кораблі, що належать до проекту 1171 “Тапир”, та є по суті найстарішими на ЧФ.

При цьому раніше пошкоджені десантний корабель ЧФ РФ проекту 775 “Минск” та аналогічного проекту “Оленегорский горняк” зі складу Північного флоту – ще в процесі ураження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ракети Storm Shadow вдарили по окупантах у Севастополі – OSINTtechnical

Окремо аналітики звертають увагу на знищення центру зв’язку ЧФ РФ. Вони стверджують, що виведення з ладу головного вузла зв’язку може завдати бодай тимчасово суттєві проблеми з управлінням усім ЧФ РФ як об’єднанням стратегічного рівня.

“Оскільки тут мова про управління одночасно і по “горизонталі” (тобто кораблями та іншими складовими), так і по “вертикалі”: в результаті зміни системи підпорядкування ЧФ тепер підпорядковується не штабу Південного військового округу ЗС РФ в Ростові, а Москві при “посередництві” головнокомандуючого ЧФ РФ. Тобто Кремлю ледь чи не напряму”, – йдеться у статті.

Telegram-канал ЗСУ додає, що “Азов” і “Ямал” були одними з останніх ВДК проєкту 775.

Кораблі, що залишилися “живими”, стоять на ремонтах різного рівня складності. Коли вони вийдуть на чергування – невідомо.

Тим часом Telegram-канал InformNapalm пише, що уражені цієї ночі у Севастополі російські великі десантні кораблі “Ямал” та “Азов” брали активну участь в операції захоплення Криму 2014 року.

В архівах OSINT-досліджень міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm фігурують матеріали, в яких ідентифіковано ряд осіб, що були членами екіпажів ВДК “Ямал” та 197-ї бригади десантних кораблів ЧФ РФ, до якої входить ВДК “Азов”.

Сили оборони України успішно уразили великі десантні кораблі російських окупантів – “Ямал” та “Азов”.

Також завдали удару по центру зв’язку та декількох об’єктах інфраструктури Чорноморського флоту окупантів у Севастополі, що у Криму. Про це 24 березня повідомив СтратКом Збройних сил України.

Раніше речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону повідомляв, що у Севастополі міг бути знищений вузол зв’язку Чорноморського флоту окупантів.