Скільки пілотів потрібно на один винищувач F-16: відповідь експерта

Головна Сторінка » Скільки пілотів потрібно на один винищувач F-16: відповідь експерта

Підготовка пілотів це складний, тривалий і дорогий процес.

Необхідно мати по два-три пілоти на кожен літак, в ефірі Еспресо заявив авіаційний експерт Богдан Долінце.

“Якщо йдеться про дві-три ескадрильї (до 40 літаків), то бажано трохи більше, хоча б чотири. Це 100-120 пілотів, які б могли позмінно працювати”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Повітряних силах сказали, як швидко пілоти ЗСУ опанують F-16

Велика кількість країн у “коаліції винищувачів” необхідна для того, щоб паралельно готувати пілотів для завантаження 30-40 літаків постійною роботою, адже не всі країни є операторами F-16 вони будуть лише проводити навчання.

“Кількість анонсованих для передачі літаків не така, яка б нам хотілось. Разом з тим, ніхто не виключає, що будуть додаткові переговори щодо збільшення кількості або ті країни, які не експлуатують F-16 будуть навчати наших пілотів на інші типи техніки. Наприклад, якщо ми говоримо про Францію умовні Rafale або Mirage можуть передаватися”, підсумував Долінце.

В умовах російської агресії Україні потрібна щонайменше ескадрилья винищувачів F-16. Кількісно це до 18 бойових суден, повідомив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

За його словами, в умовах мирного часу Україні потрібно понад 150 таких літаків, щоб захистити свою територію.

Коли Україні нададуть винищувачі F-16, військові вживатимуть комплексних заходів для їх захисту від російських ударів.

Зокрема використовуватимуть зенітно-ракетні комплекси для прикриття аеродромів, розповів бригадний генерал Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов.