Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що Росія могла використати більшість ракет “Орєшнік”, виготовлених після першого удару по Дніпру у 2024 році, і наразі в її арсеналі може залишатися лише одна боєздатна ракета цього типу.
За даними аналітичної компанії Dallas Analytics, після наказу російського диктатора Володимира Путіна прискорити виробництво було виготовлено ще чотири ракети. Відтоді три з них нібито були застосовані у 2026 році, повідомляє Інститут вивчення війни.
Одна ракета була запущена по Львівській області в ніч на 9 січня, ще дві – використані під час атак на район Білої Церкви Київської області. Ще одна ракета, за повідомленнями, не досягла цілі та впала на тимчасово окупованій території Донецької області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ вкладає десятки мільйонів доларів в “Орєшнік”, поки росіяни поруч з полігоном живуть в бруді – ЗМІ
У Dallas Analytics припускають, що після цих запусків у Росії могла залишитися лише одна боєздатна ракета “Орєшнік” із партії, виготовленої після першого застосування.
Аналітики також зазначають, що російські підприємства могли скорочувати контроль якості, щоб виконати вимоги Кремля щодо термінів виробництва. За даними компанії, проблеми з радянськими компонентами, зокрема авіаційним гіроскопом ГУ-503, могли впливати на точність системи наведення.
Через це відхилення ракети від цілі, за оцінками, могло сягати десятків кілометрів. В ISW вважають, що попри можливе скорочення запасів, Росія й надалі намагатиметься продовжувати виробництво цього типу озброєння.
РФ пригрозила новими ударами по Києву прямо в Радбезі ООН. Під час засідання Ради безпеки ООН Росія відкинула заклик США припинити атаки на Київ і заявила про готовність до нових ударів по “центрах ухвалення рішень” та командних пунктах у столиці.