29% українців готові працювати до 60 років, 15% – до 50-59 років, 12% – до 61-65 років і 3% – до 66-70 років.
Ще 20% українців узагалі не можуть або не готові працювати. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Опитування проводилося з 6 до 12 червня 2024 року методом face-to-face у всіх областях України (окрім тимчасово окупованих територій і територій, на яких ведуться бойові дії).
Було опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Згідно з даними опитування, 8,8% респондентів відповіли, що працюють без офіційного оформлення. Це більш ніж у чотири рази менше, порівняно з вереснем 2019 року. 74,2% респондентів повідомили, що працюють повністю офіційно, 12,6% – отримують офіційно тільки частину зарплати і 4,3% відмовились відповідати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індекс Біг Маку показав, яким має бути реальний курс долара в Україні
Для 89% опитаних головною вимогою для роботи є гідний рівень заробітної плати. Також серед вимог називали бронювання працівників від мобілізації (24%), додаткові соціальні пільги, привілеї, бенефіти (24%), стабільність компанії та комфортні умови праці (22%), зручність розташування – 16%, кар’єрні перспективи – 14%, страхування життя працівників – 13%, дружня атмосфера в колективі – 11%.
53% опитаних під час дослідження вказали, що розмір їхньої заробітної плати не відповідає трудовим зусиллям, не враховує складність чи важливість праці, 24% вказали на важкість і надмірну інтенсивність роботи.
Серед основних проблем на ринку праці України респонденти виділили мобілізацію працівників (73,3%), дефіцит кадрів (53,5%) і витік кваліфікованих кадрів за кордон (47,6%).
Також 25,7% опитаних вважають, що однією з найбільших проблем є те, що український бізнес продовжує працювати в “сірому” або “чорному” полі, що не дуже сприяє поверненню громадян, які виїхали.
24% українців при поточному доході відчувають серйозні матеріальні труднощі.
Ще 39% опитаних українців відзначили, що вони відчувають певні матеріальні складнощі за поточних доходів. Про це свідчать результати опитування Національного Демократичного інституту та Київського міжнародного інституту соціології.
Водночас, можуть жити на свій дохід 28% респондентів. І лише 8% опитаних українців відповіли, що їм комфортно жити на свій дохід.