Слугують, як амулет від негараздів: кому варто приділити увагу сьогодні

Головна Сторінка » Слугують, як амулет від негараздів: кому варто приділити увагу сьогодні

26 липня – день пам’яті святого мученика Єрмолая. Жив у III столітті, за часів імператора Максиміана.

Він був пресвітером (священником) у Нікомидії, важливому місті на сході Римської імперії (нині це місто Ізміт у Туреччині). Єрмолай був ревним християнином і активно проповідував християнську віру, навіть під загрозою переслідувань.

Єрмолай зазнав мученицької смерті за свою віру.

Він є одним з Нікомидійських мучеників, і його ім’я згадується у численних літургійних текстах та молитвах.

Також 26 липня – день пам’яті святої преподобної мучениці Параскеви.

Вона жила у III столітті і постраждала за віру в Ісуса Христа під час римських переслідувань християн.

Параскева народилася в Римі у багатій і побожній християнській родині. Її ім’я в перекладі з грецької означає “п’ятниця”, оскільки вона народилася цього дня. Від раннього дитинства вона присвятила себе служінню Богові, багато молилася і постилася.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успіння Пресвятої Богородиці та Спаса: які церковні свята відзначаємо у серпні

Після смерті батьків Параскева роздала своє майно бідним і пішла проповідувати християнську віру. Під час переслідувань християн імператором Діоклетіаном Параскева була схоплена і піддана жорстоким тортурам. Її змушували зректися Христа і поклонитися язичницьким богам, але вона відмовилася. За легендою, Параскева зцілювала хворих і творила чудеса, що ще більше дратувало її мучителів. Зрештою, її було страчено – за одними джерелами її обезголовили, за іншими – розіп’яли.

Свята Параскева шанується в православній та католицькій церквах. В Україні, Болгарії, Сербії та інших країнах їй присвячені численні храми та монастирі. Особливо шанована вона як заступниця жінок, особливо у питаннях здоров’я та материнства.

Прикмети

Ластівки літають біля самої води – чекайте на дощ.

Вранці сильна роса – буде гроза.

Липа вже пожовтіла – осінь прийде рано.

Що не можна робити

Заборонено цього дня готувати випічку з минулорічного борошна – інакше в ваше життя повернуться минулі біди та негаразди.

Не можна залишати на полях урожай – до нього добереться нечиста сила і зіпсує.

Що можна робити

Якщо зірвати кілька колосків жита і заткнути їх за пояс, то можна позбутися болей в спині. Домашні улюбленці цього дня слугують як амулет від негараздів, тому їх потрібно погладити, особливо кішок.

15 серпня віряни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. Це свято присвячене Діві Марії – матері Ісуса Христа. Народна назва свята – Перша Пречиста.

Цього дня завершується Успенський піст, тому дозволялося влаштовувати святкову трапезу. Але на свято слід утриматися від вживання алкогольних напоїв.

Віряни перед святом відвідують у церквах Всеношну службу. У центр храму виносять Плащаницю, на якій зображено обличчя Діви Марії. В церквах освячують колоски, різні хлібні вироби.