fbpx

Смертельна ДТП в Харкові: 16-річний мажор може вийти з СІЗО

Головна Сторінка » Смертельна ДТП в Харкові: 16-річний мажор може вийти з СІЗО

Підсудний у справі про смертельну ДТП у Харкові 16-річний Микола Харківський може вийти на волю вже 26 січня.

Саме в цей день закінчується термін запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. А продовжити його юридично нікому. Про це повідомили адвокати юридичної фірми “Міллер” у Facebook.

“Справи за участю неповнолітніх можуть розглядатися лише суддями з відповідною спеціалізацією. У Червонозаводському райсуді Харкова, де відбувається вищезгаданий процес, таких дві. Одна із суддів спершу призначила засідання, а потім заявила про самовідвід. Інший суддя, за нашою інформацією, має йти у відпустку”, вказано у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа 16-річного Харківського обросла ще двома кримінальними провадженнями

Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, відсутність суддів може спричинити передання розгляду такого рішення до апеляційної інстанції. Процес може помітно затягнутися, а тримати підлітка в ув’язненні не буде жодних правових підстав.

“Існує ризик того, що обвинувачений може спробувати уникнути покарання. Зокрема, він покине країну або спробує вплинути на свідків і потерпілих, що призведе до затягування розгляду справи”, розповіли юристи.

26 жовтня 2021-го в Харкові Микола Харківський за кермом позашляховика Infiniti проїхав на червоне світло на великій швидкості й зіткнувся з легковим авто Chevrolet. Від потужного удару легковик буквально розірвало на частини. Водій 58-річний Ігор Носов загинув миттєво. Водій і пасажири люксового авто травмувалися.

Слідство встановило, що на момент ДТП автомобіль Infiniti був у справному стані, зокрема гальмівна й рульова системи. А водій мчав зі швидківстю 180 км/год.

Справу передали до суду й розподілили на суддю Тетяну Янцовську, яка в іншій справі засудила Харківського умовно. Підгтовче засідання призначили на 19 січня. Однак 12 числа суддя заявила про самовідвід.