fbpx

Сьогодні моляться святій, яку пов’язують із колоритним святом в Україні

Головна Сторінка » Сьогодні моляться святій, яку пов’язують із колоритним святом в Україні

Сьогодні християни вшановують преподобну Меланію Римлянку. Вона жила у 383-439 роках.

Меланія народилася у багатій римській родині. Із раннього дитинства увірувала в Ісуса Христа та бажала жити непорочною. Проте у 14 років батьки видали її заміж за статного юнака Апініана. Він зажадав близькості з дружиною, бо хотів дітей. Меланія народила доньку, а пізніше сина, який помер після хрещення. Невдовзі у пари не стало і первістка.

Апініан побачив, як дружина тяжко переживає втрату дітей і пообіцяв їй подальше непорочне життя. Обоє покинули Рим і почали разом допомагати хворим, подорожнім, роздавали гроші бідним. Вкладали великі кошти у побудову храмів та лікарень. Також Меланія переписувала священні книги та роздавала їх бідним. Сама ж ходила у скромній одежі, яку рідко змінювала.

Меланія любила відвідувати святі місця та монахів, які відсторонилися від мирського життя та проводили дні у молитві в пустелях. Згодом преподобна вирішила поселитися у келії на Єлеонській горі в Єрусалимі. Поступово її приклад почали наслідувати інші жінки. Згодом свята Меланія звела на горі монастир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка прикмета порадує рибалок та чому сьогодні небезпечні операції з грошима

У грудні 439 року, відчуваючи наближення смерті, Меланія поїхала у Віфлеєм на Різдвяну службу. 31 грудня вона спокійно померла. Мощі святої зберігаються у католицькому храмі Санто-Стефано-Ротондо в Римі.

В народні день преподобної Меланії почали називати Маланкою. У нього предки вклали християнські та дохристиянські звичаї. Люди переодягалися у різних тварин і фольклорних персонажів та ходили по хатам, сповіщаючи про наближення старого Нового року 14 січня.

Учора християни згадували мученицю Анісію Солунську, яка народилася 284-го у Греції. З дитинства вона присвятила себе Богові багато молилася та постувала. Допомагала християнам, які страждали від переслідування язичників.

Анісію Солунську убив безбожник, якому вона відмовила у спільному відвідуванні язичницького свята.