Сьогодні садіть цибулю: прикмети та заборони у Луків день

Головна Сторінка » Сьогодні садіть цибулю: прикмети та заборони у Луків день

22 квітня вшановують преподобного Феодора Сикеота і святителя Луки.

Феодор жив у VI столітті і був родом із села Сікеї (біля міста Анастасіуполя в Малій Азії). Своє друге ім’я хлопчик отримав за назвою рідного села.

Коли хлопчикові було 6 років, мати вирішила подарувати йому золотий пояс – сподівалася, що син стане воїном. Але їй явився великомученик Георгій і відкрив, що Феодор служитиме Господу. У 14 років Феодор вирив печеру біля храму святого Георгія і став у ній жити, а згодом прийняв чернечий постриг у Єрусалимі. Потім повернувся на батьківщину і став жити при церкві великомученика Георгія. Чернець багато постився і проводив час у молитві. Згодом пішов поголос, що молитви ієромонаха Феодора зцілюють людей, а його передбачення збуваються – і до Феодора потягнулися люди. Жителі Анастасіуполя вмовили Феодора стати їхнім єпископом. Той погодився, але пробув на цій посаді недовго – аж надто обтяжував вона його, але продовжив служіння в церкві. За переказами, Феодор напророкував імперії лихо від єресі та іконоборців. Так і сталося: у Візантії понад 100 років забороняли святі ікони.

Лука жив у I столітті в сирійській Антіохії. Він був серед перших 70 учнів, яких Ісус послав проповідувати християнську віру, творцем Діяння святих апостолів і автором одного з чотирьох Євангелій.

Святитель Лука супроводжував у подорожах апостола Павла, а після його смерті сам пройшов Ахайю, Лівію, Єгипет і Фіваїду. У Фівах старець Лука помер як мученик.

Луку вважають першим іконописцем – згідно з переказами святитель написав першу ікону Пресвятої Богородиці та апостолів Петра і Павла.

Прикмети

тепло цього дня – така погода простоїть до кінця весни, а рік буде врожайним;

заморозки в ніч на 22 квітня – буде ще 40 морозних ночей до осені;

зозуля заспівала – холодів більше не буде;

похмура погода – літо буде посушливим.

У день Луки прийнято висаджувати цибулю на грядки.

Що можна робити

Преподобному Феодору моляться про зцілення від недуг, зокрема, від хвороб очей і зубного болю. У святого Луки просять допомоги в сімейних справах і фінансах, також його шанують як покровителя лікарів і живописців.

У Луків день садять цибулю на городі, прибирають в домі, перуть. За народною прикметою, сьогодні потрібно з’їсти голівку цибулі – буде міцним здоров’я і всі справи підуть у гору.

Що не можна робити

Не можна вступати в словесні суперечки, сваритися, відмовляти в допомозі, лінуватися.

Хто поститься, забороняється гаряча їжа, належить дотримуватися сухоїдіння.

Поганою прикметою вважається безлад в домі – це до безлічі проблем у сім’ї.

Також не радять сваритися сьогодні, оскільки буде складно помиритися.

2024 року українці святкують Трійцю за новою датою. Його відзначення прив’язане до святкування Великодня, яке припадає на 5 травня. А тому Трійцю святкуємо 23 червня, на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. У народі це одне з найголовніших свят називають П’ятидесятницею, Зеленою неділею, Зеленими святами.

Сватання цього дня – на вдалий шлюб: у родини будуть гарні діти, в оселі – гармонія, а в серцях – любов одне до одного. Натомість, на Трійцю забороняється грати весілля, адже нічого хорошого не вийде, сім’я швидко розпадеться і буде нещасливою.