Сотня китайських літаків пролетіла біля Тайваню

Головна Сторінка » Сотня китайських літаків пролетіла біля Тайваню

103 літаки ВПС Китаю і дев’ять бойових кораблів ВМС армії КНР зафіксували вчора біля Тайваню.

Вони здійснювали маневри навколо острова, передає Міністерство оборони Тайваню у Twitter.

40 літаків, серед яких 36 винищувачів J-10, J-11, J-16 і SU-30, два літаки дальнього радіолокаційного виявлення KJ-500 і два паливозаправники Y-20 перетнули серединну лінію Тайванської протоки. Вона вважається неофіційним кордоном між материковим Китаєм та островом. Авіація увійшла у південно-західну та південно-східну ідентифікаційні зони ППО Тайваню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 30 китайських військових літаків наблизились до Тайваню ‒ Міноборони острова

Армія Тайваню привела свої сили у бойову готовність і спостерігала за діями військових КНР.

Міноборони Тайваню закликало Пекін припинити руйнівні односторонні дії. Це може призвести до різкого зростання напруженості в Тайванській протоці.

Китайська армія останнім часом збільшила кількість бойових літаків, які проводять щоденні патрулювання повітряного простору навколо Тайваню. Кілька десятків літаків регулярно входять до зони ідентифікації тайванської ППО. Порушенням повітряного простору Тайваню це не вважається.

Китай вважає Тайвань своєю територією, намагається тиснути на Тайбей і підтвердити свої претензії.

Китай стикається зі складнощами в економіці через низку факторів, зокрема, свою політику. Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден вважає, що спад в економіці КНР зменшує вірогідність того, що Пекін вторгнеться у Тайвань.

Китай вважає Тайвань своєю провінцією, що відкололася, й прагне неодмінно її повернути. Проте багато тайванців хочуть мати окрему державу.