Союзникам президентської фракції віддячують бюджетними грошима

Головна Сторінка » Союзникам президентської фракції віддячують бюджетними грошима

Головним союзником “Слуги народу” у Верховній Раді є група “Довіра”.

Голосування у парламенті проаналізувала “Опора”

Разом “слуги” і “Довіра” голосують за бюджет, кадрові призначення і законопроєкти на виконання програми президента Володимира Зеленського.

Другий, але менш системний союзник президентської партії – група “Партія “За майбутнє”. Рівень її підтримки ініціатив монобільшості становить 47%.

Ця група часто допомагає президентській партії під час чутливих для неї голосувань. Наприклад, підтримала: ухвалення держбюджету на 2020 і 2021 роки, обрання Олексія Гончарука, а згодом Дениса Шмигаля на посаду прем’єра, закон про олігархів.

Далі за рівнем підтримки йдуть позафракційні – 46% і “Голос” – 42%. “Голос” має найвищий, після “Довіри”, рівень підтримки ініціатив на виконання передвиборчої програми президента (55%).

Лише у третині випадків за ініціативи монобільшості голоси давали “Батьківщина” – 35% і “Європейська Солідарність” – 32%. Найменшою була підтримка ОПЗЖ – 17%.

Ініціативи із бюджетної сфери в середньому підтримують найкраще, натомість кадрові призначення – найгірше.

У бюджетних рішеннях головним союзником “Слуги народу”, як і в інших сферах, є група “Довіра”.

У близько половині рішень віддають свої голоси “за” також група “Партія “За майбутнє”, позафракційні, “Батьківщина” і “Голос”. Найвищою з усіх сфер є також підтримка “Європейської солідарності” – 42%, а також ОПЗЖ – 23%.

Депутатські групи, які системно критикують владу, постійно голосують за ухвалення бюджету. Це може бути пов’язано з тим, що бюджеті закладені кошти на соціально-економічний розвиток, які спрямовують у виборчі округи народних депутатів як субвенції. В середньому це по 30 млн грн на рік.

Округи практично усіх депутатів із групи “Довіра” і “Партії “За майбутнє” отримують ці кошти.

Уряд використовує ці кошти, як інструмент забезпечення лояльності до себе з боку депутатів. Останні, своєю чергою, використовують субвенції для власного піару, аби знову переобратися в парламент.

Щодо “Голосу”, частина якого є досить лояльною до ініціатив більшості, і “Батьківщини”, то йдеться про ситуативні спільні голосування. Хоча не виключено, що у перспективі така співпраця може стати більш системною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таких об’єднань, як у Разумкова, в Раді майже сотня

Це залежить від того, наскільки динамічно буде зменшуватися фракція “Слуга народу” та чи вдасться їм мати щонайменше 226 лояльних депутатів, щоб зберегти за собою статус монобільшості. Зараз у “СН” 242 депутата. Ще два мандати вона отримає за підсумками проміжних виборів, які відбулися 31 жовтня.

Також співпраця “слуг” з іншими фракціями і групами залежить від рейтингу президента і рейтингу його партії з одного боку, а з іншого – від рейтингів потенційних партнерів по коаліції. У кого він буде кращий, той буде мати кращі позиції у переговорному процесі щодо формування нової більшості. Якщо, звісно, до цього дійде.

Верховна Рада ухвалила лише 17% законопроєктів уряду прем’єра Шмигаля.

5 листопада на годину запитань до уряду прийшли лише чверть нардепів.