“Справа військових”: демограф назвав наслідки зниження мобілізаційного віку в Україні

Головна Сторінка » “Справа військових”: демограф назвав наслідки зниження мобілізаційного віку в Україні

Українці, яким зараз по 18-25 років, народились у 2001 році, коли у країні якраз був найнижчий рівень народжуваності.

Якщо багато із них загине, то у наступних поколіннях народиться ще менше людей. Про це сказав в інтерв’ю РБК-Україна доктор економічних наук Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з населенням України: демограф спрогнозував

Він зазначив, що тут постає питання, як використовувати молодь, бо усі думають, що їх одразу відправлять на фронт й вони там загинуть. Насправді на одну людину на передову йде тилове забезпечення 5-6 людей, як пояснив експерт.

“Він зауважив, що це з погляду демографії, але зниження мобілізаційного віку це справа військових. “Вони повинні рахувати свої потреби у вікових категоріях, і якщо є необхідність у 18-25 річних тоді треба мобілізувати. Інакше не буде країни, і тоді про яку демографію можна говорити?” – зауважив науковець.

Гладун підкреслив, що така ситуація була в ОРДЛО. Там сформували два корпуси з Луганської та Донецької областей, їх відправили воювати проти ЗСУ, і тих корпусів вже нема. Тому питання безпеки має переважати, а вже паралельно з цим мають вирішуватись демографічні проблеми, зазначив науковець.

“Уявіть, що не призвали 20 тис. людей і через це країну знищили. Тоді Росія захопить наші території, нав’яже своє громадянство і нашу молодь призве у свою армію, щоб воювали проти нас”, – висловив думку демограф.

Через повномасштабну війну в Україні пришвидшилось старіння населення. Основними причинами цього стали втрати серед людей до 60 років на фронті, а також виїзд за кордон молодших і працездатних українців разом із дітьми.