На Заході та в НАТО очікують, що вже найближчими місяцями Сполучені Штати Америки оголосять про скорочення своєї військової присутності в Європі.
Ініціатором цього рішення вважається головний стратег Пентагону Елбрідж Колбі. Про це з посиланням на свої джерела пише німецька газета Handelsblatt.
Минулого року він казав журналістам, що Штати перенапружує роль глобального лідера, тоді як країна є недостатньо підготовленою до можливого військового протистояння з Китаєм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пентагон спростував інформацію про можливе виведення американських військ з Південної Кореї
За даними видання, до кінця літа американський уряд допрацює нову національну оборонну стратегію, яка й може стати основою для скорочення військ. Йдеться не про повне виведення сил, а про поступове скорочення їхньої чисельності.
Дипломати Північноатлантичного Альянсу повідомляють, що перебувають з адміністрацією президента США у “тісному та конструктивному контакті”, однак сторони мають проблеми з узгодженням різних стратегічних пріоритетів.
Під час квітневих слухань у Конгресі верховний головнокомандувач НАТО Крістофер Каволі попереджав, що через загрозу з боку Росії скорочувати присутність військ США у Європі не варто, однак це рішення залежатиме не від нього.
Журналісти підкреслюють, що останні заяви адміністрації Трампа та торговельні війни з Європою лише сильніше дестабілізуються ситуацією. Це вказує на те, що Трамп не вважає європейців цінними союзниками.
Водночас ексголовнокомандувач армії США в Європі Бен Ходжес підкреслює, що більшість американських військових підрозділів і техніки, які наразі базуються в Європі, не відповідають актуальним потребам для Індо-Тихоокеанського регіону. У цьому контексті пріоритетними є не танки чи артилерія, а винищувачі, дрони та військово-морські сили.
Раніше повідомлялося про те, що Міністерство оборони США розглядає варіант виведення 10 тис. американських військових, які нині дислокуються у Східній Європі.
Ці підрозділи входять до складу 20-тисячного контингенту, відправленого до Європи у 2022 році тодішнім президентом США Джо Байденом.