США назвали декларацію G20 “потужною” попри відсутність засудження агресії РФ

Головна Сторінка » США назвали декларацію G20 “потужною” попри відсутність засудження агресії РФ

У Вашингтоні захищають текст підсумкової декларації саміту “Великої двадцятки” попри відсутність там засудження російської агресії.

Білий дім позитивно оцінив декларацію G20, що минулого тижня розчарувала Україну. Про це заявив радник президента Сполучених Штатів Америки з питань нацбезпеки Джейк Салліван під час брифінгу, передає CNN.

“На саміті G20, а також на мирних самітах в Копенгагені (Данія) та Джидді (Саудівська Аравія) були викладені схожі пропозиції. Лідери можуть знайти спосіб досягнення спільного розуміння принципів, які лежать в основі мирних угод, спрямованих на встановлення справедливого миру”, сказав він.

Американський посадовець, виступаючи на брифінгу в п’ятницю, заявив, що не отримав одної формальної чи, скоріше, неформальної реакції від України щодо комюніке G20.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ використовуватимуть ракети ATACMS на свій розсуд Блінкен

Салліван вважає, що Україна продовжує акцентувати увагу на взаємодії з іншими країнами на мирних самітах, аналогічних тим, що відбулися раніше. Також він наголосив, що обговорення на цих двох самітах насправді відображають пропозиції, викладені в комюніке G20.

У цьому контексті чиновник перерахував чотири ключові принципи декларації щодо України:

першочергове значення територіальної цілісності та суверенітету;

заява про те, що абсолютно неприйнятним для будь-якої країни є застосування сили для порушення територіальної цілісності іншої країни;

напади на зернову інфраструктуру або цивільну інфраструктуру повинні бути повністю заборонені;

погроза або застосування ядерної зброї в такому конфлікті має бути неприпустимою.

“Ці чотири пункти, які з’явилися в комюніке G20, є потужними і, я б сказав, певним чином не нейтральними заявами в цьому контексті. Усі ці чотири пункти дійсно говорять Росії: ви чинити неприйнятно”, підкреслив Салліван.

Дипломати країн G20 розробили компромісне формулювання щодо повномасштабного вторгнення Росії в Україну, подолавши розбіжності між Москвою та іншими членами групи, які загрожували перекреслити сподівання на прийняття комюніке за підсумками саміту G20.

Міністерство закордонних справ України розкритикувало комюніке G20, охарактеризувавши документ як такий, де “нема чим пишатися” в частині щодо агресії Росії проти України.