fbpx

США підтримають українських партизанів, якщо Росія нападе – ЗМІ

Головна Сторінка » США підтримають українських партизанів, якщо Росія нападе – ЗМІ

США підтримають повстанський партизанський рух в Україні, який виникне після нападу Росії.

Про це пише The New York Times.

Видання посилається на міністра оборони США Ллойда Остіна та голову Об’єднаного комітету начальників штабів генерала Марка Міллі. Обоє у телефонних переговорах попередили російських колег, що навіть якщо Росії вдасться провести бліцкриг в Україні, це не убезпечить Кремль від опору українського народу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр оборони обговорив з главою Пентагону російські війська біля кордонів України

Високопосадовці ясно дали зрозуміти, що ЦРУ (таємно) та Пентагон (явно) прагнутимуть допомогти будь-якому українському партизану.

Представники адміністрації заявили, що плани з надання допомоги українським партизанам можуть включати навчання у сусідніх країнах, які є частиною східного флангу НАТО: Польщі, Румунії та Словаччини, що дозволятиме партизанам вільно виїжджати з України і також спокійно повертатись назад.

Сполучені Штати та їхні союзники по НАТО можуть також надати медичне обладнання, послуги та навіть притулок під час російських наступальних операцій.

За словами офіційних осіб, Сполучені Штати гарантовано поставлять наступальне озброєння українцям, якщо російські війська перетнуть кордон.

“Якщо Путін вторгнеться в Україну з великими військовими силами, військова допомога США і НАТО розвідка, кібернетична, протитанкова та протиповітряна зброя, наступальні морські ракети значно збільшиться”, сказав адмірал у відставці Джеймс Ставрідіс.

“І якщо агресія Росії створить український повстанський рух, то Путін має зрозуміти, що після того, як ми самі боролися разом із повстанцями протягом двох десятиліть, ми вже чудово знаємо, як їх озброювати, навчати та заряджати енергією на боротьбу”, додав Ставрідіс.

Адміністрація Байдена має дані від американської розвідки, які вказують, що Росія підготувала групу бойовиків для провокації на Донбасі. Вони “під чужим прапором” мають провести спецоперацію, яка дасть підстави для масштабного вторгнення в Україну.

11 січня у міністерстві оборони Росії заявили, що перекидають військову техніку й солдатів до кордону з Україною для проведення там військових навчань. На навчання направили майже 3 тис. військових і 300 одиниць військової техніки.

Уздовж кордону з Україною на кінець листопада 2021 року Росія зосередила майже 92 тис. військових і значну кількість техніки у своїх західних областях та окупованому Криму.