США та союзники оголосили про передачу Україні десятків нових систем ППО

Головна Сторінка » США та союзники оголосили про передачу Україні десятків нових систем ППО

Україні додатково передадуть пʼять систем стратегічних протиповітряної оборони Patriot та SAMP-T.

Крім того, Україна отримає десятки тактичних систем ППО, таких як NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та Gepard, йдеться в спільній заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому.

Системи ППО передадуть США, Німеччина, Нідерланди, Італія й Румунія.

Кілька членів НАТО, в тому числі Канада, Норвегія, Іспанія та Велика Британія продовжать грати важливу роль у передачі цих систем Україні, а інші партнери допомагатимуть у забезпеченні ракетами-перехоплювачами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більша кількість ППО і літаків F-16, 400 млн грн на “Охматдит” – президент звернувся до українців із Вашингтону

“Сьогодні ми оголошуємо, що спільно передаємо Україні додаткові стратегічні системи протиповітряної оборони, в тому числі додаткові батареї Patriot від США Німеччини та Румунії, компоненти для Patriot, надані Нідерландами та іншими партнерами для забезпечення роботи ще однієї батареї Patriot, а також додаткову систему SAMP-T, подаровану Італією”,- зазначається в документі

США також здійснять перерозподіл у передачі ракет для систем ППО іншим країнам на користь України. Це дозволить надати ЗСУ сотні ракет впродовж наступного року.

“Ми прагнемо забезпечити Україну додатковими можливостями протиповітряної оборони, оскільки вона захищається від агресії Росії, включаючи навмисні напади РФ на українські міста та цивільну та критичну інфраструктуру”, – наголосили автори заяви.

НАТО надасть Україні додатковий пакет допомоги до саміту Альянсу у США.

До нього увійдуть додаткові системи ППО та боєприпаси, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Столтенберг анонсував, що на саміті у Вашингтоні оголосять про нові ініціативи щодо безпекової допомоги Україні.

Йдеться про створення логістичного центру в Німеччині, де зберігатиметься техніка для тренування ЗСУ.