США відмовляються надати Україні важкі дрони MQ-9 Reaper: причина абсурдна

Головна Сторінка » США відмовляються надати Україні важкі дрони MQ-9 Reaper: причина абсурдна

Україна від початку війни просить у США про поставку ударно-розвідувальних дронів MQ-9 Reaper.

Однак Вашингтон весь час відмовляє під сумнівними приводами. Про це пише військово-аналітичне видання Defense Express.

Зазначається, що спочатку українські військові хотіли використовувати ці дрони для виконання ударних та патрульних місій, а зараз – для розвідувальних. Зокрема, щоб виявляти об’єкти армії РФ за лінією фронту і таким чином покращити ефективність роботи зокрема M142 HIMARS та інших ракетних систем, наявних у ЗСУ.

США відмовляються передавати Україні MQ-9 Reaper, посилаючись на те, що дрон можуть збити. Експерти Defense Express вважають таке пояснення абсурдним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посол США пояснила, чому Україні не можна бити американською зброєю по території РФ

“БПЛА якраз створені для того, щоб діяти у зонах високого ризику, із високим рівнем насичення засобами ППО та іншими загрозами”, – кажуть вони.

Також аналітики наголошують, що самі дрони MQ-9 Reaper не є якоюсь дефіцитною зброєю, коли втрата одного апарату буде відчутною.

Наприклад, у квітні 2023 року американцям дорікнули за те, що вони списують півсотні MQ-9 Reaper, які можна було б передати для потреб ЗСУ. А в жовтні компанія-виробник пропонувала поставити дрони Україна ледь не за власний кошт, але все одно Пентагон не дав згоди.

Протягом останніх місяців Україна найбільше потребує американських безпілотників-розвідників MQ-9 Reaper.

Вони потрібні для ідентифікації російських цілей під час літніх кампаній. Про це повідомляє Politico.

За інформацією видання, Reaper був пріоритетом для України з перших днів повномасштабного вторгнення РФ. Щоправда, тоді ЗСУ прагнули використовувати БПЛА також для завдання ударів. Тепер він необхідний винятково для розвідки.