США вимагали половину доходів від видобутку українських ресурсів: нові подробиці угоди

Головна Сторінка » США вимагали половину доходів від видобутку українських ресурсів: нові подробиці угоди

Згідно з новими даними, опублікованими в газеті Le Monde, у попередній угоді, яку Україна відхилила, США вимагали виключних прав на мінеральні, нафтові та газові ресурси, порти та іншу інфраструктуру України як компенсацію за вже надану допомогу.

Як повідомляє газета, джерела, близькі до адміністрації президента України, підтвердили ці умови, які раніше були оприлюднені в Daily Telegraph.

Зараз Україна працює над цікавою зустрічною пропозицією, яка має змінити ситуацію. Водночас, у відхиленій угоді зазначалося, що вона підпадає під юрисдикцію законодавства штату Нью-Йорк, виключаючи будь-які інші юрисдикції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп хоче укласти угоду з Україною на $500 млн в обмін на гарантії безпеки

Згідно з умовами, США пропонували створити спільний інвестиційний фонд між Вашингтоном та Києвом, щоб гарантувати, що країни, що вороже налаштовані до конфлікту, не зможуть отримати вигоду від відновлення України. За цією угодою, США повинні були отримати половину доходів від видобутку українських ресурсів та 50% фінансової вартості всіх нових ліцензій, виданих третім особам для монетизації цих ресурсів.

Також згадується, що президент США Дональд Трамп публічно заявив про вимоги до Києва на суму в $500 млрд. Однак насправді п’ять пакетів допомоги, схвалених Конгресом для України, складають $175 млрд, з яких $70 млрдв були спрямовані на американські військові компанії.

Колишня заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль зазначила, що такі умови виглядають як рекет, якщо вони стосуються поточних ліцензій на видобуток корисних копалин. Вона підкреслила, що для видобутку ще не розвіданих ресурсів необхідно пройти тривалий і дорогий процес, який може тривати від п’яти до двадцяти років без гарантії успіху.

Le Monde припускає, що президент України Володимир Зеленський, ймовірно, не очікував таких принизливих умов, які більше нагадують вимоги до ворога, а не союзника. Це підкреслюється на фоні прямого діалогу, який поновився 18 лютого між Москвою і Вашингтоном, де не обговорюються репарації та зняття санкцій з Росії.

Раніше Трамп заявив, що США хочуть отримати від Києва рідкісноземельні метали в обмін на допомогу і Україна готова це зробити.
Президент Володимир Зеленський прокоментував зацікавленість Трампа у рідкісноземельних металах, які знаходяться в українських надрах, й заявив, що Україна відкрита до американських інвестицій у цю сферу.

“Це було пунктом плану перемоги. У нас є спеціальні ресурси, зокрема рідкісноземельні ресурси, уран, літій, титан, і важливо, щоб це не дісталося Росії. Тому президент пропонував, щоб це було спеціально захищено і спеціально використовувалося з ключовими партнерами”, – сказав Зеленський.