27 травня згадують священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського.
Ферапонт жив у місті Сардіс, що на території сучасної Туреччини, у III столітті. Він був місцевим єпископом і проповідував християнську віру. Ферапонт хрестив багатьох язичників-еллінів, розповідаючи їм про Ісуса Христа.
Коли правитель Юліан дізнався про діяльність Ферапонта, він наказав кинути єпископа до темниці. Там його морили голодом і спрагою. Незважаючи на муки, Ферапонт залишався непохитним у своїй вірі. Після цього його почали катувати, і він помер мученицькою смертю. За переказами, на місці смерті Ферапонта виросли великі дерева, які вміли зцілювати людей.
Прикмети
Вранці рясна роса до ясного дня.
Яка погода цього дня, такою буде осінь.
Туман вказує, що буде багато грибів.
Що не можна робити, а що варто
Не можна вести цього дня пусті розмови. Вірили, що вони стануть причиною сварок у родині.
Також заборонялося прибирати в будинку, особливо мити підлогу – це могло відлякати будинкового, який захищає оселю від бід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свята у червні: що відзначаємо в перший місяць літа
Якщо побачили, що двоє людей сваряться, на них потрібно бризнути водою. Тоді вони точно помиряться.
Також існувало повір’я, що після дитини варто обов’язково допити напій, не залишати його на столі.
8 червня вірянивідзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П’ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив’язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння.
В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду – зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір’ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.