У мікрохвильовці швидко можна розігріти раніше приготовлену їжу. Проте не всі продукти витримують повторне нагрівання без шкоди для здоров’я. Деякі з них втрачають корисні властивості, а інші можуть навіть спричинити отруєння.
Розповімо, що не варто ставити в мікрохвильову піч повторно.
Рис. Наприклад, якщо залишити рис на столі до наступного дня, в ньому можуть розмножитися бактерії Bacillus cereus. Як пояснюють фахівці, ці бактерії виділяють токсини, стійкі до високих температур навіть кип’ятіння не знищить отруту.
2022 року в Австралії через розігрітий рис з овочами в офісній їдальні сталося масове отруєння: 34 людини опинилися в лікарні.
Проте ризик криється не лише в рисі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали п’ять продуктів, які не можна розігрівати
Гриби. Під час повторного нагрівання можуть утворювати канцерогенні нітрозаміни. Особливо небезпечними є шампіньйони. Їхні білки розкладаються, утворюючи токсичні сполуки.
Шпинат та селера. Дослідження, проведене Німецьким інститутом харчування 2023 року, виявило, що під час повторного нагрівання нітрати в цих овочах перетворюються на нітрити, які заважають перенесенню кисню у кров.
Заправні супи, борщі, розсольники можна готувати про запас, щоб їх скуштувати вдруге чи втретє. Але супи з макаронними виробами й супи-пюре краще варити на одне приймання їжі.
Зварений у великій каструлі суп не можна повторно розігрівати. Він швидко псується. Причому цього правила потрібно дотримуватися для всіх супів без винятку – на м’ясному, рибному, курячому бульйонах, овочевих відварах, молоці.