Стівену Кінгу – 75. Маловідомі факти й фото з життя “короля жахів”

Головна Сторінка » Стівену Кінгу – 75. Маловідомі факти й фото з життя “короля жахів”

21 вересня американському письменнику Стівену Кінгу виповнюється 75 років. Його титул “короля жахів” ще ніхто не зміг заперечити.

Кінг пише вже понад пів століття. За цей період опублікував 55 романів, пів десятка наукових книг і близько 200 оповідань. А читачі з усього світу придбали понад 350 млн екземплярів його книжок. Ще Кінг став рекордсменом серед письменників, чиї твори екранізували: майже 100 стрічок вийшло на основі його книг.

Gazeta.ua зібрала маловідомі факти й архівні фото з життя сьогоднішнього ювіляра.

1. Коли Кінгу було два роки, його батько вийшов за сигаретами і не повернувся. Мати майбутньої зірки пояснила сину, що того вкрали марсіани. Згодом хлопець уявляв, яке страхіття могло статися з татом того дня. Уже в дорослому віці Кінг зрозумів, що чоловік кинув їх з матір’ю. Батько письменника жив з іншою жінко в місті неподалік.

У дитинстві Стівен часто хворів. Коли не ходив до школи, то рятувався від нудьги читанням. Найулюбленішими жанрами були жахи та комікси.

2. Дружину Табіту Кінг зустрів під час навчання в коледжі. Вони стали батьками трьох дітей Джо Гілла, Овена та Наомі рівно за три роки подружнього життя. Аби прогодувати багатодітну родину, чоловік працював на декількох роботах. Зокрема, проводячи нічні зміни в пральні, Кінг написав книги “Нічна зміна” та “Іноді вони повертаються”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Королівська родина: чуттєві фото із сімейного архіву Єлизавети ІІ і Карла ІІІ

3. Популярність Кінгу приніс парапсихічний роман “Керрі” 1974 року. Цю книгу, яка принесла письменнику перший великий гонорар у $200 тис., його дружина буквально витягла зі сміттєвого кошика. Вона переконала чоловіка розіслати роман до видавництва. Йому відмовили 30 разів. Тоді Табіта змусила коханого допрацювати рукопис і відіслала його в Doubleday. Спочатку Кінг отримав $2,5 тис. за роман. А згодом видавництво перепродало права на публікацію за $400 тис. Кінг отримав 50% цієї суми, і це дозволило йому повністю присвятити себе творчості.

Але цей роман, з якого почалася його письменницька кар’єра, Кінг не любить. Він казав, що героям не вірить, а головну героїню Керрі і зовсім не розуміє.

4. 1999-го письменник потрапив до жахливої аварії. Його збив мінівен, водій якого втратив пильність. Кінг довгий час не міг навіть сидіти. Психологічно йому було тяжко. Все, що відбулося з автором, нагадувало початок його книги “Мізері”, в якій головний герой, письменник, теж тяжко травмується та, за збігом обставин, потрапляє до будинку палкої шанувальниці. Вона згодом хоче, аби він підкорявся будь-яким її забаганкам. Медперсонал, який доглядав за письменником, отримав сувору заборону на жарти в цьому напрямку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тому Гарді 45. Найкращі ролі харизматичної зірки “Венома”

5. Кінг за власним бажанням вилучив з продажу роман “Лють”. Приводом для цього стала ситуація з реальною стріляниною, яку вчинив школяр у своєму навчальному закладі. Він вбив трьох своїх однолітків. А в портфелі цього хлопця знайшли книгу “Лють”.

6. “Король жахів” має трискайдекафобію панічну боязнь числа 13.

“Зустрічаючись із числом 13, я ніби відчуваю, як до моєї спини хтось торкається старими крижаними пальцями. Під час написання твору я завжди на одному подиху пишу 13-ту сторінку, а також ті, що діляться на це число. Ніколи не роблю на них паузу під час написання, поспішаю дістатися до безпечнішої сторінки. Щоразу, коли спускаюся власними сходами, я не ступаю на останню вона 13-та. Під час читання не роблю пауз на 94-ій, 193-ій та 382-ій сторінках, бо їх можна розділити на число 13”, зізнавався Кінг.

7. Одного разу письменник спонтанно навідався в одну з австралійських книжкових крамниць. Там він взяв із полиці власні книги й почав ставити на них автографи. Працівники магазину не впізнали його і сприйняли вчинок Кінга за звичайний вандалізм.

Американський письменник Стівен Кінг висловився на підтримку України. Він часто висвітлює війну Російської Федерації проти України на сторінці в соцмережах. Вирішив написати і про успіхи українських воїнів на передовій.