Столтенберг підтримав право України бити ATACMS по російській території

Головна Сторінка » Столтенберг підтримав право України бити ATACMS по російській території

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Україна має право атакувати територію Росії.

Його позиція з цього приводу залишається незмінною. Столтенберг сказав про це на пресконференції після засідання Євроатлантичної ради, передає Gazeta.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вашингтон оцінив застосування ЗСУ ракет ATACMS у Криму

“Згідно з міжнародним правом, Україна має право на самозахист. Ми допомагаємо Україні реалізувати своє право на самозахист, постачаючи зброю і техніку, зокрема далекобійні ракети, зокрема, ATACMS”, – наголосив він.

Столтенберг привітав рішення США зменшити обмеження на застосування далекобійних ракет по території Росії, бо окупанти знову атакували Харківську область.

ATACMS – тактична балістична ракета класу “земля-земля”, призначена для знищення ворожої техніки, живої сили та споруд. Може запускатися із самохідних систем M270 MLRS та M142 HIMARS, які вже є на озброєнні ЗСУ.

Існує кілька модифікацій ракети ATACMS, які відрізняються системами наведення, типом (фугасні, касетні) і потужністю боєголовки, а також максимальною дальністю дії (від 165 до 310 км).

Восени минулого року Україна отримала ракети ATACMS, але кількість та модифікація офіційно не називалися. За побічними ознаками і наслідками застосування аналітики робили висновки, що Україна, ймовірно, отримала усього лише близько двох десятків цих ракет із касетною боєголовкою та меншою дальністю ураження (165 км).