Storm Shadow пробили дах: показали наслідки удару по заводу “Кремній-Ел”

Home Новини звідусіль Storm Shadow пробили дах: показали наслідки удару по заводу “Кремній-Ел”

У Брянську складальний цех №4 заводу “Кремній-Ел” отримав серйозні пошкодження через влучання ракет Storm Shadow.

Дах цеху пробили п’ять півторатонних засобів ураження, повідомили OSINTери.

“Відновлення цеху без повної реконструкції малоймовірне”, – ідеться в повідомленні.

11 березня з’явились супутникові фото з наслідками удару по “Кремній-Ел”, написали у Telegram-каналі “КіберБорошно”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ атакували хімзавод у Тольятті

Через масштабність пошкоджень аналітики сумніваються, чи зможе завод працювати. Імовірно, його виведуть з експлуатації. На супутникових фото видно дах найбільшого виробничого цеху площею майже 20 тис. кв. м та розмірами, умовно, 140 на 140 м. На цьому стометровому майданчику – п’ять чорних плям та сліди удару ракет Storm Shadow: кожна важить півтори тонни й кожна вибухнула, ймовірно, всередині цеху.

Ракети вирвали секції даху впритул одна біля одної: помітні уламки конструкцій та темні провали. При цьому відстань між провалами – близько 30 м.

Сили оборони України завдали удару ракетами Storm Shadow по заводу мікроелектроніки “Кремній Ел” у Брянській області Росії.

Удар здійснили в межах операцій зі зниження воєнно-економічного потенціалу російського агресора. За попередніми даними, зафіксовано влучання та значні пошкодження виробничих потужностей підприємства, повідомляє Генштаб ЗСУ.

Завод “Кремній Ел” є одним із ключових підприємств російської мікроелектронної промисловості. Він спеціалізується на виробництві дискретної напівпровідникової техніки та інтегральних мікросхем.

Ці компоненти використовуються у сучасному озброєнні. Зокрема, йдеться про системи керування ракет, включно з комплексами “Іскандер”.

Масштаби пошкоджень підприємства наразі уточнюються.

Аеророзвідку під час операції здійснював підрозділ окремого полку безпілотних систем “Рейд”.