13 травня комунальники Києва розпочали пересадку зелених насаджень на території Вокзальної площі. Ці заходи проводяться в рамках модернізації паркувального простору біля Центрального залізничного вокзалу.
Про це, як передає видання KyivNews, повідомили в Київській міській державній адміністрації.
Зазначається, що фахівці пересаджують дерева та кущі, які опинилися в зоні будівництва. Рослини мають пересадити з дотриманням екологічних норм та під керівництвом профільних спеціалістів.
Після завершення облаштування паркувального майданчика частину насаджень повернуть на місце або посадять в інших локаціях столиці. У КМДА наголошують, що модернізація інфраструктури це відповідь на потреби транспортної системи міста, які зростають.
Оновлений простір має сприяти розвантаженню прилеглих вулиць, покращенню транспортної логістики та підвищенню комфорту для пасажирів.
Нагадаємо, що раніше, наприкінці квітня, комунальники замінили пошкоджене скло на пішохідно-велосипедному мосту, що з’єднує Володимирську гірку з Аркою Свободи українського народу. Це оглядовий майданчик Київ, звідки видно зокрема лівий берег столиці. Нині міст функціонує у звичному режимі і є безпечним для велосипедистів та пішоходів.
Тріщини на одному з фрагментів скляної підлоги, які спричинили вандали, були виявлені в березні. Однак через несприятливі погодні умови роботи з відновлення відклали до стабілізації температурного режиму, аби дотриматися технічних вимог до монтажу скляних конструкцій.
Проєкт скляного мосту в центрі Києва, відомого як “міст Кличка”, був презентований у 2017 році, а в грудні 2018-го стартували будівельні роботи. Конструкцію завершили 26 травня 2019 року, присвятивши відкриття до Дня Києва. Довжина мосту сягає 216 метрів.
Міський голова Києва Віталій Кличко зазначав, що будівництво самого мосту коштувало 275 млн гривень, додаткові витрати на облаштування фонтану, благоустрій території та прокладання інженерних мереж становили близько 90 млн гривень. Окремо на укріплення схилів було виділено 55 млн гривень.
У жовтні 2022-го поблизу мосту вибухнула російська ракета. Тоді конструкція вкрилася уламками скла та інших матеріалів. Значна кількість скляних декоративних елементів зазнала пошкоджень або була повністю зруйнована.
Згодом комунальники відновили 18 підлогових склопакетів і 143 перильні елементи.
Міст виготовлений із 700 тонн сталі, виробленої на маріупольському заводі “Азовсталь”. Його конструкція має звивисте полотно, звідки відкривається панорамний вид на Європейську площу, Поділ, лівий берег та річку Дніпро.