У п’ятницю відбулася важлива телефонна розмова між президентами Польщі Каролем Навроцьким та Сполучених Штатів Дональдом Трампом. Лідери обговорили низку ключових питань, що стосуються двосторонніх відносин, безпеки регіону та міжнародної співпраці. На початку розмови президенти обмінялися різдвяними привітаннями.
Центральною темою діалогу стала триваюча війна Росії проти України та її вплив на регіональну безпеку. Глави держав детально зупинилися на ситуації, спровокованій російською агресією. Вони також обговорили перспективи та поточний прогрес у мирних переговорах.
Президенти Навроцький і Трамп приділили увагу стану трансатлантичних відносин, підкресливши їхню важливість. Значну частину обговорення було присвячено прагненню Польщі долучитися до роботи “Групи двадцяти” (G20). Це питання є пріоритетним для Варшави.
Польща демонструє значний економічний ріст, її економіка цього року вперше перевищила позначку в один трильйон доларів. Це зробило її 20-ю за величиною економікою у світі, посиливши аргументи на користь її членства в G20. Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський уже обговорював цю можливість з американськими урядовцями.
У контексті цих зусиль Сполучені Штати у грудні офіційно запросили Польщу взяти участь у наступному саміті G20, що відбудеться в Маямі. Лідери також розглянули питання подальшої польсько-американської економічної співпраці та ключові аспекти енергетичної безпеки.