Стрілянина у “Крокус Сіті Холлі”: у РФ наростає міжетнічна ворожнеча

Головна Сторінка » Стрілянина у “Крокус Сіті Холлі”: у РФ наростає міжетнічна ворожнеча

У Росії посилилася ксенофобія після нападу на підмосковний концертний зал “Крокус Сіті Холл”.

Антимігрантська риторика там загрожує перерости у міжетнічну ворожнечу всередині РФ, пише The New York Times.

“Найпалкіші прибічники Володимира Путіна – російські націоналісти. Їхні дописи в соцмережах переповнені ксенофобськими закликами й твердженнями, оскільки четверо затриманих, які нібито причетні до теракту, є вихідцями з Таджикистану”, – йдеться у повідомленні.

Мільйони трудових мігрантів та росіян з-поміж етнічних меншин і раніше стикалися з агресією, тепер же вона значно посилилася.

“Мігранти потрібні як гарматне м’ясо для російської армії і як робоча сила. Коли владі потрібно буде виконати план боротьби з тероризмом, вони також зосередяться на цій групі. Вони хапатимуть таджиків і звинувачуватимуть українців. Це було зрозуміло від самого початку”, – заявила російська правозахисниця Світлана Ганнушкіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кадиров пригрозив російським “фашистам” на тлі стрілянини під Москвою

Таджики в Москві настільки налякані, що майже не виходять на вулицю. Тепер вони побоюються не лише депортації, а й того, що їх можуть силоміць послати на війну проти України.

Путін завжди прагнув використати етнічну напруженість у власних цілях. Його прихід до влади був пов’язаний із війною в Чечні, де Росія намагалася жорстоко придушити сепаратистські рухи. Путін також сприяв розпалюванню сепаратизму в грузинських регіонах Південна Осетія та Абхазія для їхньої подальшої окупації.

22 березня у місті Красногорськ Московської області у концертному залі “Крокус Сіті Хол” перед концертом гурту “Пикник” сталася стрілянина.

У будівлі перебувало понад 6 тис. осіб. Російські ЗМІ повідомили, що у партер увірвалося особи у камуфляжі і відкрили стрілянину з автоматичної зброї. Нападники кинули гранату або запальну шашку, унаслідок чого почалася пожежа. Росіяни заявили про 182 загиблих.