Студентів зможуть випускати за кордон: які категорії підпадають

Головна Сторінка » Студентів зможуть випускати за кордон: які категорії підпадають

Президент України Володимир Зеленський доручив полегшити виїзд за кордон студентів.

Студенти, які зможуть виїжджати, повинні бути немобілізаційного віку у рамках академічної мобільності, повідомляє пресслужба Офісу президента.

У питанні виїзду за кордон необхідно уникнути чинники, які можуть створити психологічну напругу між військовими на фронті та цивільними. Тому в цьому питанні потрібне справедливе рішення, зазначив президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Університет ухилянтів” – журналісти розповіли про виш Поплавського

“Окремі програми, за якими люди немобілізаційного віку, вчені для розвитку чи отримання знань, необхідних Україні… Я вважаю, що Міністерство освіти та науки має опрацювати і дати вам можливість принести ці знання в Україну”, – підкреслив Зеленський.

У свою чергу міністр освіти Оксен Лісовий вже зазначив, що його відомство розпочне пошук вирішення проблеми виїзду за кордон студентів немобілізаційного віку.

Під час дії воєнного стану студенти-чоловіки, незалежно від того, навчаються вони за кордоном чи в Україні, не мають права виїзду з країни.

За останні 10 місяців прикордонники відмовили у виїзді за межі України 43 тис. громадян. Більшість із них – чоловіки, сказав речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.