“Створили службу психологічної підтримки в “Агропросперіс” для покращення стану працівників” – Людмила Горова

Головна Сторінка » “Створили службу психологічної підтримки в “Агропросперіс” для покращення стану працівників” – Людмила Горова

Відповідальні компанії завжди дбали про своїх працівників. Та з початком повномасштабного вторгнення ця потреба тільки зросла. Про службу психологічної підтримки та найпоширеніші запити, з якими звертаються працівники по допомогу, розповіла Людмила Горова, директорка з управління персоналом Групи компаній “Агропросперіс”.

Чому компанія вирішила створити службу психологічної підтримки? Які потреби працівників та українців взагалі ви враховували?

Рішення створити психологічну службу ми прийняли ще в середині 2024 році. Адже на третьому році повномасштабної війни неможливо заперечувати наявність стресу в людей. Всі причини для хронічного стресу й досі наявні. Звичайно, що вивчаємо і зовнішню аналітику – ментальний стан українців, і він з кожним роком війни тільки погіршується. В “Агропросперіс” ми завжди розуміли, що успіх нашого бізнесу на 80% залежить від людей, тому прагнемо робити все можливо для покращення стану наших працівників.

Наскільки важливою є ментальна стійкість у виробничій сфері, особливо в агробізнесі?

Дуже важлива, адже наш бізнес працює весь рік. Агробізнес – це не тільки про роботу з рослинами, це насамперед про роботу з людьми, адже ми працюємо з орендодавцями, постачальниками, органами влади. Це означає, що ми завжди маємо бути врівноваженими, зібраними, розсудливими. Тобто в гарній ментальній формі.

Які саме послуги надає служба психологічної підтримки?

Окрім індивідуальних психологічних консультацій з будь-якої теми, яка хвилює працівника, наша служба також надає такі послуги:

– юридичні консультації щодо мобілізації та з інших питань, що стосуються порядку проходження військової служби, звільнення з військової служби та соціального захисту військовослужбовців, ветеранів;

– коучинг для керівників будь-якою ланки. Молодим керівникам коуч допоможе адаптуватися на новій посаді, розробити план роботи з командою. Для досвідчених керівників коуч може бути корисним для розуміння потенційних ризиків в управлінні людьми, в питаннях мотивації команди, покращення атмосфери в колективі, самомотивації та розробки власної стратегії розвитку керівника.

Хто надає допомогу? Який їхній рівень кваліфікації?

Це понад 60 професійних спеціалістів Wellbeing Company, які не є працівниками “Агропросперіс”, а є зовнішними психологами, психотерапевтами, коучами, психіатрами, юристами, адвокатами тощо.

Чи можуть працівники бути впевненими, що їхні звернення залишаться анонімними?

Звернення працівників абсолютно анонімні. По-перше, з запитами працює зовнішній фахівець, не зі штату “Агропросперіс”, який не має жодної зацікавленості розкривати імена працівників.

Так, керівництво компанії отримує щомісячні дані стосовно роботи сервісу. Але вони подаються тільки в узагальненому вигляді та стосуються актуальних тем звернень, кількості запитів, кількості працівників, які користуються сервісом, задоволеності працівників роботою сервісу та інших даних, які дозволяють розуміти ефективність роботи сервісу.

Як саме можна звернутися до служби?

За номером телефону або через месенджери, контакти яких розміщені у наших внутрішніх групах для працівників. Також періодично нагадуємо про них у розсилках електронної пошти.

Чи є якісь часові обмеження? Наприклад, служба працює лише в робочий час, чи можна отримати допомогу у вечірні години або у вихідні?

Записатися на консультацію можна в будь-який час за допомогою месенджерів. Самі консультації відбуваються з 08:00 до 20:00 7 днів на тиждень, тобто у вихідні сервіс теж працює.

Люди живуть в умовах постійного фонового стресу. Тому розвантажити себе і сходити до психолога – це просто необхідно

Як швидко можна отримати консультацію після звернення?

Залежить від терміновості запиту. Будь-які термінові запити обробляють миттєво – “швидку психологічну допомогу” працівник отримує одразу. Якщо працівник звертається на лінію допомоги в стані шоку, сильного стресу (зараз це може бути під час або одразу після обстрілів, в разі, коли працівник може бути свідком загибелі інших людей, в стані панічної атаки), швидка допомога надається одразу самим спеціалістом, який приймає дзвінок/звернення. Для більш розгорнутої консультації потрібен попередній запис до спеціаліста відповідного напрямку.

Які результати ви вже бачите після запуску служби? Чи є відгуки від працівників?

Наразі бачимо, що кожного місяця сервісом користуються нові люди, і це дуже добре. Звичайно, слідкуємо за відгуками та оцінкою, яку ставлять сервісу наші працівники. Середній бал задоволеності сервісом тримається на високих показниках – 9,8 балів.

Досі існує певний стереотип, що звернення до психолога – це “слабкість”. Як долаєте цей бар’єр?

Психолог – це такий самий допоміжний спеціаліст, як і лікар. Тому казати, що звертатися до психолога – це слабкість, так само неправильно, як і дорікати людині за звернення до лікаря.

Зараз у країні 4-й рік повномасштабної війни. Люди живуть в умовах постійного фонового стресу. Багато хто спостерігає розлади сну, складнощі в спілкування з близькими, дехто переживає горе і втрату близьких, друзів, багато хто працює на декількох напрямках (на роботі, волонтерить), тобто в стані підвищеної втоми. Тому розвантажити себе і сходити до психолога – це просто необхідно зробити, щоб мати можливість продовжувати знаходитися на цій довгій дистанції.

Що б ви сказали тим працівникам, які вагаються або соромляться звертатися по допомогу?

Я тільки скажу, що в нашому сервісі впевнена на 100%, адже я ним теж користуюся. Незважаючи на мої дві вищі освіти та дві міжнародні сертифікації, я теж іноді відчуваю тривожність, втому, втрату мотивації, безпорадність, як мотивувати свою команду. Тому звернення до коуча нашого сервісу мені дуже допомогло бути більш ресурсною для себе, для своєї команди, знайти свої власні джерела відновлення та розібратися, куди і коли я втрачаю енергію. Тож тепер краще управляю своїм емоційним станом та відчуваю себе впевненіше. І щиро бажаю того ж усім колегам!