fbpx

Суд звільнив довічно ув’язненого Панасенка

Головна Сторінка » Суд звільнив довічно ув’язненого Панасенка

23 травня 2023 року Вінницький апеляційний суд у складі колегії суддів Євгена Нагорняка, Анатолія Кривошеї та Антона Рупака звільнив від довічного позбавлення волі у зв’язку із важкою хворобою засудженого Володимира Панасенка.

Він перебував у в’язниці 16 з половиною років. Про це повідомила донька і за сумісництвом адвокат Володимира Тетяна Панасенко у Facebook.

У коментарі “Суспільному” Тетяна Панасенко повідомила, що батько має важку хворобу, однак яку саме не розголошує.

Своєї вини за злочин чоловік за цей час не визнав і, якщо дозволить здоров’я, боротиметься далі.

У 2021 році адвокати звернулися в Апеляційний суд Вінницької області щодо умовно-дострокового звільнення Панасенка. Посилалися на Європейську конвенцію з прав людини, практики ЄСПЛ і Конституції України. Суд позов не задовольнив. 23 травня 2023 року рішення схвалили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд звільнив від криміналу ще одну “слугу народу”

За словами Тетяни Панасенко, 23 травня суд поновив порушені права Володимира Панасенка, основне з яких право на життя. Стан здоров’я чоловіка погіршився.

“Я не можу розголошувати, це медичні дані. Його хвороба входить до переліку хвороб, які дають підстави для звільнення це захворювання органів дихання з легеневою недостатністю третьої стадії”, повідомила вона.

За її словами, судово-медичні експерти наголосили на тому, що, перебуваючи у місцях неволі, його стан буде погіршуватися і становить загрозу для життя.

“Своїм рішення апеляційний суд повернув мені віру в українське правосуддя. Таким кожним судовим рішення буде повертатися довіра громадян до нашого правосуддя. Справедливість можна знайти в Україні. Їхати у Францію чи Страсбург не потрібно”, каже Тетяна.

Окрім доньки, чоловіка зустрічала з в’язниці дружина Лариса, а також адвокат першої інстанції Олександр Сарафанюк. Він відстоював права Панасенка у суді, а з початком повномасштабної війни став на захист Батьківщини. Каже, що справа Панасенка унікальна і така у його практиці поки одна.

За роки ув’язнення у Володимира Панасенка померла мама, одружився син, народився онук, з яким він навіть ще не бачився.

За ґратами Володимир Панасенко опинився у 2006 році. 27 листопада його затримали й звинуватили у тому, що він є замовником замаху на життя свого ділового партнера директора львівського ринку “Шувар” Романа Федишина. Його автомобіль було підірвано. Сам Федишин у цей час був на відстані та отримав легкі тілесні ушкодження.

Втім, внаслідок вибуху загинула випадкова перехожа 14-річна школярка. 2008 року Апеляційний суд Львівської області та 2009-го Верховний Суд України засудили Панасенка до довічного позбавлення волі.

Крім Панасенка до 12 років по­збавлення волі засудили посередника Олександра Рудого, 47 років. Виконавців 42-річного Олександра Єгорушкіна до 14 років, Олександра Машевського до 12. Його розшукували сім років.

Generated by Feedzy