Сунак чітко висловився про винищувачі для України

Головна Сторінка » Сунак чітко висловився про винищувачі для України

Британський прем’єр Ріші Сунак підтвердив, що Лондон готовий допомогти іншим країнам, які вирішать надати Україні бойові літаки.

Водночас він зазначив, що для самої Великої Британії це завдання є складним. Про це Сунак повідомив на зустрічі з українськими журналістами, передає “Українська правда”.

“Що стосується винищувачів, то я сказав, коли ваш президент був тут, що ми будемо першою країною, яка навчить українських пілотів користуватися такими винищувачами або іншими літаками”, сказав він.

За його словами. йдеться не лише про їхню купівлю, а й про тактику.

“І це ширша частина плану, який полягає в тому, як ми можемо зробити так, щоб Україна могла захистити себе не лише сьогодні, а й у довгостроковій перспективі”, зазначив Сунак.

Однак, за його словами, станом на зараз передача конкретних британських літаків і літаків загалом є складним завданням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Питання місяців” Резніков анонсував терміни передачі Україні винищувачів

“Це не легко, тому що є цілий набір речей, які виникають поруч, йдеться не тільки про літак. Це те, як ви доглядаєте за ним, як ви його обслуговуєте, і над цим потрібно працювати”, пояснив прем’єр-міністр Великої Британії.

Крім того, він зазначив, що британські літаки “дуже відрізняються” від тих, до яких звикли українські пілоти.

Разом з тим, він підтвердив готовність допомогти іншим країнам, які вирішать надати літаки Україні.

“Зараз, якщо є країни, які можуть надати літаки, що можуть бути використані в Україні, то ми допоможемо їм це зробити. Це те, що ми сказали. Тому що ми прагнемо продовжувати надавати всю підтримку, яку можемо”, зауважив Сунак.

14 лютого у столиці Бельгії Брюсселі відбулася дев’ята зустріч у форматі “Рамштайн”.

У штаб-квартирі НАТО зібралися міністри оборони з понад 50 країн світу. Країни-партнери допоможуть Україні перейти в контрнаступ навесні.

Водночас рішення про передачу Києву бойової авіації поки немає.