fbpx

“Супутники Притули” дали перші результати: Резніков розкрив подробиці

Головна Сторінка » “Супутники Притули” дали перші результати: Резніков розкрив подробиці

За перші два дні використання Збройними силами України даних супутників ICEYE, які закупив “Фонд Притули”, наші захисники знищили, зокрема, понад 60 одиниць бойової техніки.

Цю техніку ворог маскував у лісосмугах та за іншими перешкодами, повідомив міністр оборони Олексій Резніков у Facebook 29 вересня.

За його словами, лише за два дні використання ICEYE ворог фактично втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт з супутниками.

“Її (техніку. Gazeta.ua) виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників. Натомість координати “схованого” були оперативно передані для нанесення вогневого ураження. Зокрема, у районі населених пунктів Хрещенівка та Українка на Херсонщині, а також поблизу Новоселівки на Донеччині”, написав Резніков.

Які переваги надають супутники ICEYE, за словами Резнікова

Один супутник повністю працює на потреби української оборони. Ще майже 20 залучаються, коли є необхідність. Знімки розшифровують та опрацьовують фахівці воєнною розвідки Міноборони, які пройшли відповідне навчання. Зараз здійснюється систематичний моніторинг основних районів бойових дій на півдні та сході.

Відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко, додав міністр. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.

Завдяки можливості комбінувати дані оптичних супутників і дані SAR від партнерів збільшилась здатність ЗСУ виявляти та завдавати ураження російським окупантам. Супутники з технологією SAR стають особливо актуальними восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг.

“Це – реальний внесок у зміцнення оборони України завдяки технологічній перевазі. Адже у російських військ таких можливостей немає. Але головне це допомагає зберегти життя наших воїнів”, підсумував Резніков.

Сергій Притула разом з українським блогером Ігорем Лаченковим зібрали 600 млн грн на безпілотники “Байрактар”. Метою кампанії було за тиждень зібрати на три “Байрактари”, а українці за три дні зібрали на чотири.

Після цього компанія-виробник безпілотників Baykar повідомила, що не прийматиме оплату за ТВ2 і безкоштовно відправить три “Байрактари” на український фронт.

Фонд Притули купив на гроші, зібрані в рамках проєкту “Народний Байрактар”, супутник компанії ICEYE. Компанія надасть Міноборони України повний доступ до всіх можливостей одного зі своїх супутників, який перебуває на орбіті в цьому регіоні. Також Україна отримає доступ до сузір’я SAR-супутників.

Generated by Feedzy