fbpx

Суспільство має знати, хто злив інформацію про “вагнерівців” – Генерал СБУ Кононенко

Головна Сторінка » Суспільство має знати, хто злив інформацію про “вагнерівців” – Генерал СБУ Кононенко

Депутат Київради з фракції “Європейська Солідарність”, генерал СБУ Віктор Кононенко наполягає на відкритті кримінального провадження проти президента Володимира Зеленського через злив секретної інформації по “вагнерівцях” Олександру Лукашенку.

Про це він заявив біля Шевченківського суду.

Як відомо, Кононенко подав до Служби безпеки України повідомлення про злочин. Утім, СБУ саботує відкриття кримінального провадження. Тому Кононенко оскаржує бездіяльність СБУ у судовому порядку.

“Чому важливий розгляд цього питання? Тому що він дає відповідь не лише притягнення винних до відповідальності. Винних за що? За провал операції, внаслідок якого ми не покарали військових злочинців. Внаслідок якого ми втратили свідків для Гаазького трибуналу. Внаслідок якого ми врешті решт втратили той “обмінний фонд”, який би дозволив нам повернути наших військовополонених додому”, наголосив Кононенко.

“Вивчення цієї ситуації дає відповідь на питання, на чиєму боці сьогоднішня українська влада. Вона служить українському народу чи вона на боці ворога? Це було свідоме злиття, чи це було злиття з необережності? Це дуже важливо! І українське суспільство хоче отримати відповіді на ці питання”, говорить Кононенко.

“По суті є блокування на всіх рівнях, ми бачили звіт керуючої ТСК Безуглої, який не дав жодної відповіді на поставлені питання. Ми запропонували виділити простий сегмент, на підставі того, що сам Зеленський розповів в інтерв’ю каналу 1+1. Він сказав: я повідомив інформацію про перебування членів приватної військової компанії “Вагнер” на території Білорусі президенту цієї республіки Лукашенку. Тобто є факт розповіді таємних відомостей. Є факт, що Зеленський секретоносій. Є ознаки скоєння злочину щодо розголошення державної таємниці. Давайте вивчимо цей сегмент. Дуже ж просто, підняти по спецлінії дзвінки на Білорусь і подивитися дату, коли вона була. До провалу спецоперації чи після? Є протокол розмови з президентом Білорусі, який дозволить нам зафіксувати. Але влада сьогодні від цього відмовилася. Нам в цьому відмовлено. Тобто владі є, що приховувати. І це ставить ще більше запитань у суспільства до цієї влади. І ще більше ставить під сумнів служіння влади українському народу”, констатує Кононенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа “вагнерівців”: Bellingcat опублікували першу частину розслідування

“Людям, яким немає чого приховувати, які не скоювали злочинів, вони приходять і з відкритим обличчям відповідають на питання, які їм ставляться. Якщо люди не відповідають, всіляко намагаються уникнути, йдуть навіть не на точні відповіді, а на якісь обтічні фрази, це свідчить про те, що їм є що приховувати. Тому ми це питання не залишимо! Я буду пропонувати подавати апеляцію. Буду радитися з моїми адвокатами і йди до кінця по цій ситуації. Принаймні ми на сьогодні фіксуємо юридичний факт: факт дзвінка був був. Інформація злилась злилась. Операція провалилась провалилась. Причинно-наслідковий зв’язок є. Ми будемо наполягати на тому, щоб цей факт був розслідуваний”, резюмує Кононенко.

Як раніше пояснював генерал СБУ, Зеленський як мінімум тричі сказав, що особисто він передав Лукашенку інформацію про перебування в його країні членів ПВК “Вагнер”.

“Тобто він розголосив інформацію з обмеженим доступом”, пояснює Кононенко.

“По своїй посаді Зеленський є секретоносієм. Він дійсно має доступ до таємної інформації. Він дійсно може заслуховувати і віддавати вказівки керівникам спеціальних служб. Але в будь-якому разі він не має розголошувати цю інформацію стороннім особам”, пояснює генерал СБУ.

“Згідно статті 328 Кримінального кодексу України сам факт розголошення таємної інформації секретоносієм, тих даних, які стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, є закінченим складом злочину. У нас є всі підстави вважати, що на сьогоднішній день Зеленський скоїв злочин, передбачений статтею 328 Кримінального кодексу України. У зв’язку з цим ми сьогодні прийшли до СБУ подати відповідну заяву”, резюмує Кононенко.

“Влада завжди повинна пам’ятати про невідворотність покарання за порушення закону”, резюмує Кононенко.

29 липня 2020 року біля Мінська затримали 33 члена приватної військової компанії “Вагнера”. Україна заявила, що 28 з них – причетні до військових злочинів на Донбасі. Офіс генпрокурора направив до Білорусі офіційний запит про екстрадиційний арешт “вагнерівців”. Відповідь не отримали. 14 серпня Білорусь віддала їх Росії. В Офісі президента сприйняли це “з прикрістю”. Пізніше російський президент Володимир Путін назвав розміщення “вагнерівців” у Білорусі “спецоперацією США”.

Напередодні г олова парламентської тимчасової слідчої комісії “слуга” Мар’яна Безугла оголосила проміжний висновок ТСК. У ньому йдеться, що президент Володимир Зеленський не скасовував операцію по затриманню “вагнерівців”. Документи про їхнє затримання нібито почали готувати лише після затримання в Білорусі. Хоч два роки вже збирали інформацію про приватні військові компанії. Також Безугла запевнила, що і глава Офісу президента Андрій Єрмак не має повноважень віддати наказ про скасування операції.

Головний редактор видання “Цензор.нет” Юрій Бутусов одним із перших повідомив, що українські спецслужби понад рік готували операцію із затримання “вагнерівців”. Задля цього їх виманювали до Білорусі. У СБУ та в Головному управлінні розвідки спростували свою причетність до підготовки цієї спецоперації.