“Суворе попередження”: Китай почав масштабні навчання біля Тайваню

Головна Сторінка » “Суворе попередження”: Китай почав масштабні навчання біля Тайваню

Збройні сили КНР 14 жовтня розпочали черговий раунд військових навчань поблизу Тайваню.

Пекін називає їх попередженням щодо “сепаратистських дій” влади острова, повідомляє Reuters.

“Joint Sword-2024B проводяться в Тайванській протоці та районах на північ, південь і схід від Тайваню. Ці навчання служать суворим попередженням щодо сепаратистських дій сил незалежності Тайваню. Це законна та необхідна операція для захисту державного суверенітету та національної єдності”, – заявили в китайському військовому командуванні.

Дати завершення цих військових навчань китайська сторона не називає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КНДР привела сили на кордоні з Кореєю у повну бойову готовність

Китайська сторона оприлюднила карту, на якій показано дев’ять районів навколо Тайваню, де проходили навчання: два на східному узбережжі острова, три на західному, один на півночі та три навколо контрольованих Тайванем островів поруч з китайським узбережжям.

“Кораблі та літаки наближаються до Тайваню в безпосередній близькості з різних напрямків, зосереджуючись на патрулюванні та бойової готовності з моря і повітря, та на відпрацюванні блокування ключових портів і районів, а також імітації атак на морські та наземні цілі”, – сказано в заяві.

Водночас у КНР не оголошували про проведення бойових стрільб або запровадження заборонених для польотів зон.

У Тайвані тим часом засудили такі дії з боку китайської армії. Проте Тайбей був до них готовий.

Раніше президент острівної держави Лай Чін Те заявив, що Китай не має права представляти Тайвань, навіть якщо він запропонував співпрацю з Пекіном. Це викликало засудження з боку влади КНР.

Минулого тижня китайські державні ЗМІ опублікували серію матеріалів із засудженням промови Лая, а в неділю командування ЗС КНР оприлюднило відео, де йшлося про готовність Китаю до бою.

Тайбей вважає, що Китай практикує блокування тайванських портів на північ і південь від острова та міжнародних судноплавних шляхів, а також – відсіч можливого прибуття іноземних військ.

Китайські та російські військові кораблі відпрацювали протичовнові місії в північно-західній частині Тихого океану. Це відбувалося у рамках спільного патрулювання РФ і КНР в азійсько-тихоокеанському регіоні.