Європейська космічна агенція (ESA) підписала угоду на створення мережі супутників зв’язку IRIS2, яка має стати конкурентом Starlink Ілона Маска.
Контракт на 12 років, вартістю $11 млрд, передбачає запуск 290 супутників IRIS (Resilience, Interconnectivity and Security by Satellite) на низьку та середню орбіту до 2030 року за допомогою європейських ракет, повідомляє Financial Times.
Зазначається, що сузір’я IRIS2 буде базуватися на двох інших супутникових сузір’ях ЄС: навігаційній системі Galileo та науковій програмі Copernicus, яка здійснює безперервне спостереження за Землею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна збільшила обсяги річного виробництва ОПК до $30 млрд
Європейський конкурент Starlink надаватиме безпечний зв’язок для державних установ, приватних компаній і громадян ЄС, забезпечуючи високошвидкісний Інтернет у важкодоступних регіонах.
Фінансування на суму $6 млрд забезпечить ЄС, понад $550 млн надасть ESA, решту коштів вкладатиме приватний сектор. ESA співпрацює з Єврокомісією через SpaceRISE, промисловий консорціум, очолюваний європейськими супутниковими операторами SES, Eutelsat та Hispasat, а також за участю Deutsche Telekom, Airbus і Thales.
Компанія SpaceX розширить доступ України до більш захищеної, мілітаризованої версії своєї супутникової мережі Starlink – Starshield. Для цього компанія вже уклала угоду з Пентагоном.
Контракт передбачає, що 2,5 тис. терміналів Starlink, які вже є в Україні, отримають доступ до Starshield. Це на додачу до 500 терміналів, які вже були підключені до технології, йдеться у публікації.