Ціни на нафту досягли найнижчого рівня з початку січня.
Рівень зайнятості в США викликав побоювання щодо попиту, а відновлення переговорів в Газі зменшило занепокоєння щодо перебоїв у постачанні, повідомляє Reuters.
“Світові ціни на нафту майже не змінилися, закінчуючи тиждень зниженням. Ф’ючерси на нафту марки Brent, яка цього тижня втратила близько 3%, коштували 77,32 долара за барель. WTI втратила майже 5%, – 73,11 долара. Цього тижня обидва індекси досягли найнижчого рівня з початку січня після того, як уряд США різко знизив оцінку кількості робочих місць, створених роботодавцями в країні цього року до березня”, – сказано в повідомленні.
Це викликало занепокоєння щодо потенційної рецесії в Сполучених Штатах, яка може зашкодити попиту в країні. США є найбільшим споживачем нафти, але деякі аналітики вважають, що це надмірна реакція на перегляд кількості робочих місць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро подорожчав перед вихідними, що з доларом
“Нещодавнє падіння спричинили побоювання щодо жорсткої економічної посадки в США. Однак дані показали, що ринок праці охолоджується поступово, а не стрімко сповільнюється. Цьому сприяли ознаки стійкого попиту в США”, – зазначають аналітики ANZ Research.
Останні дані з Китаю вказують на проблеми в економіці та уповільнення попиту з боку нафтопереробних заводів.
Деякі аналітики кажуть, що є ознаки того, що нафта може знайти підтримку в найближчі тижні, оскільки світові запаси нафти скоротилися за останні два місяці.
Поновлення переговорів про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС також допомогло зменшити занепокоєння щодо поставок. Це також вплинуло на світові ціни на нафту. Американська та ізраїльська делегації розпочали новий раунд зустрічей у Каїрі в четвер, щоб вирішити розбіжності щодо пропозиції про перемир’я.
Світові ціни на нафту стрімко зросли у четвер. Причиною такого зростання 15 серпня стало сподівання, що зниження ставок у США збільшить попит на паливо.