fbpx

Світовий банк прогнозує зниження росту світової економіки в цьому році

Головна Сторінка » Світовий банк прогнозує зниження росту світової економіки в цьому році

Світовий банк погіршив прогноз щодо темпів зростання глобальної економіки.

“Після сильного відновлення у 2021 році світова економіка починає помітно сповільнюватися на тлі нових загроз від штамів Covid-19 та зростання інфляції, боргів та нерівності доходів, що може поставити під загрозу відновлення країн, що розвиваються”, повідомляється в доповіді Світового банку про глобальні економічні перспективи. .

Глобальне зростання помітно сповільниться з 5,5% у 2021 році до 4,1% у 2022 році та 3,2% у 2023 році, оскільки відкладений попит згасає, а фіскальна та монетарна підтримка у всьому світі припиняється”, – кажуть у Світовому банку .

Уповільнення співпадатиме зі збільшенням розбіжностей у темпах зростання між країнами з розвиненою економікою та країнами, що розвиваються.

Очікується, що зростання у країнах з розвиненою економікою знизиться з 5 відсотків у 2021 році до 3,8 відсотка у 2022 році та 2,3 відсотка у 2023 році ці помірні темпи будуть достатніми для відновлення виробництва та інвестицій у допандемічні тенденції у цих економіках.

Однак у країнах з економікою, що розвивається, очікується, що зростання впаде з 6,3% у 2021 році до 4,6% у 2022 році і 4,4% у 2023 році.

“Для багатьох вразливих економік невдача ще більша: виробництво у слабких і постраждалих від конфліктів економіках буде на 7,5% нижче за тенденцію до пандемії, а виробництво малих острівних держав буде на 8,5 відсотка нижче”, – додають у Світовому банку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світовий банк виділив Україні $150 млн для закупівлі вакцини

Світовий банк надасть Україні 300 млн євро для програми розвитку енергоефективності. Учасники програми зможуть знизити споживання енергії та рівень комунальних платежів на 60%.