fbpx

Світовий банк виділив Україні солідну суму: на що підуть гроші

Головна Сторінка » Світовий банк виділив Україні солідну суму: на що підуть гроші

Світовий банк оголосив про додаткове грантове фінансування для України.

Виділяють $2,5 млрд. Грант є прямою бюджетною підтримкою уряду України і надається в рамках проєкту Світового банку “Державні витрати на підтримку адміністративної спроможності в Україні” (PEACE). Про це повідомляє пресслужба Світового банку.

Гроші надає Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

“Їх перекажуть уряду України після того, як його прийнятні витрати перевірить Світовий банк”, ‒ йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аудитори від США приїдуть в Україну: що перевірятимуть

Додатковий фінансовий пакет для програми PEACE продовжує низку вже наданих раніше грантів. Він буде спрямований на підтримку, зокрема систем освіти та охорони здоров’я, виплату пенсій, фінансову допомогу внутрішньо переміщеним особам. А також на підтримку програм соціальної допомоги, фінансування зарплат працівників державного сектора, які надають основні послуги.

“Мені приємно, що Світовий банк мобілізував 20,6 мільярда доларів США на підтримку України відтоді, як почалась війна. З цієї суми 18,5 мільярда доларів уже виплачено. Надана допомога понад 12 мільйонам українців. Ми і надалі підтримуватимемо народ України через проєкти екстрених ремонтів та координацію з українським урядом зусиль щодо відновлення та реконструкції”, зазначив президент Групи Світового банку Девід Малпас.

Україна отримала від міжнародних партнерів торік 1 трлн грн. Зокрема, Сполучені Штати Америки надали 410 млрд грн. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, завдяки цій допомозі у 2022 році в Україні профінансовані всі видатки бюджету. Не затримували на жоден день ані пенсії, ані соціальні виплати, ні зарплати вчителям чи лікарям.

Generated by Feedzy