Сили оборони України вже потопили п’яту частину Чорноморського флоту РФ

Головна Сторінка » Сили оборони України вже потопили п’яту частину Чорноморського флоту РФ

Україна потопила п’яту частину Чорноморського флоту країни-агресора РФ.

Навесні 2022 року Чорноморський флот РФ складався із 70 кораблів, всього з того часу Україна знищила 13, а також будівлю штабу. Про це заявив німецький експерт з аналізу відкритих даних видання Bild Юліан Рьопке.

У виданні додають, що російська пропаганда називала флот “непереможним”, але після знищення крейсера “Москва” він “назавжди відійшов від берегів України”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За три місяці наступу російські окупанти встановили рекорд із втрат: цифри

За його словами, після знищення у Криму морськими безпілотниками ракетного катера “Івановець” втрати ЧФ РФ, якщо судити із загального тоннажу кораблів, становлять уже 20%.

У свою чергу історик Ян Берендс із Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері зазначає, що якщо дивитися на історію, Росія не є визначною військово-морською державою.

“Силою країни завжди була її армія, а не флот. Це стосується і Чорного моря, де вони самі затопили частину флоту в Кримську війну 1854 року і після революції 1918 року. Успіхи України проти путінських військових кораблів після 2022 року ілюструють нестачу сучасних технологій та непрофесіоналізм моряків”, – зазначив експерт.

Потоплене 1 лютого судно Чорноморського флоту РФ “Івановець” – це суттєва втрата для росіян.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) проаналізували наслідки ліквідації судна поблизу тимчасово окупованого Криму для російських окупантів, враховуючи наявність лише трьох таких катерів у складі Чорноморського флоту РФ.