Сина полковника викрали з маєтку

Головна Сторінка » Сина полковника викрали з маєтку

Американського хлопчика Чарльза Ліндберга молодшого 1 березня 1932-го викрали з маєтку батьків неподалік від Нью-Йорка. Злочинців шукали 3 роки.

Полковник Чарльз Ліндберг (19021974) першим перелетів Атлантичний океан в одномісному літаку. Подорож довжиною майже у 6 тис км Ліндберг здійснив на одномоторному, одномісному моноплані “Спірит Сент-Луїс”.

Того дня він уклав свого 2-річного первістка Чарльза-молодшого спати. Коли няня зайшла в кімнату то побачила, що малюка немає. До стіни була прикріплена записка з вимогою викупу. Викрадачі вимагали $50 тис. – це майже $700 тис. на теперішні гроші. Батьки покликали поліцію і ФБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банда грабіжників до ранку рахували вкрадені гроші

Розслідування очолив полковник Норман Шварцкопф. У дитячій кімнаті виявили сліди жовтої глини, на вулиці саморобну драбину. Експертиза записки показала, що її писав німець.

Протягом 2 тижнів поштою надійшли ще 2 ­записки. Викрадачі обіцяли повернути дитину неу­шкодженою. Ліндберг не витримав і переказав необхідну суму.

12 травня труп Чарльза-­молодшого знайшли в лісі за 6 км від будинку. Хлопчик помер від сильного удару по голові ще в ніч викрадення. Ліндберги віддали будинок на благодійність і переїхали.

Гроші за викуп були мічені. Через 3 роки купюру $10 виявили на заправці в Бронксі. Нею розрахувався столяр Бруно Гауптан, родом із Німеччини. Наступного дня поліція обшукала його дім. У гаражі знайшли $14 тис. Гауптана арештували.

Його стратили на електричному стільці 3 квітня 1936-го.

Банда грабіжників обманом зупинила британський поштовий потяг в графстві Букінгемшир в центральній Англії і викрала 2,3 млн. фунтів стерлінгів 8 серпня 1963-го. У пресі злочин назвали “Великим пограбуванням потяга”.