Синоптики попередили про похолодання до -5°С

Головна Сторінка » Синоптики попередили про похолодання до -5°С

16 травня в Україні, окрім півдня і Закарпаття, на поверхні ґрунту будуть заморозки в межах 0…-5°С. Оголосили І рівень небезпечності, жовтий.

Укргідрометцентр зробив метеорологічне попередження про заморозки в ніч на четвер.

“Сьогоднішні заморозки мали бути останніми у найближчій перспективі, але вони затримаються ще на одну ніч”, – сказано в прогнозі синоптиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще померзнемо: синоптикиня дала прогноз до кінця тижня

Завтра вдень на Лівобережжі України буде нестійка погода з періодичними дощами, місцями з грозами. Опади також поширяться на північні та більшість центральних областей. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря становитиме +12…17°С, на Закарпатті до +21°С.

17 травня вночі на крайньому сході, а вдень місцями на Лівобережжі країни та на Закарпатті невеликі короткочасні дощі. В решті регіонів без опадів. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с, у західній частині східної чверті, 7-12 м/с. Нічна температура повітря становитиме +3…8°С, а денна сягатиме +16…21°С.

18 травня в Одеській та у західних, північних областях пройдуть дощі. На решті територій без істотних опадів. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Нічна температура повітря становитиме уже +5…10°С, а денна буде в межах +16…21°С. У західних областях місцями +12…17°С.

У неділю, 19 травня, у північних та східних областях очікуються короткочасні дощі з грозами. В решті регіонів країни без істотних опадів. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Нічна температура повітря сягатиме +7…12°С, а вдень очікується +18…23°С.

У другій половині року температура на Землі знизиться, на зміну погодному явищу Ель-Ніньо прийде Ла-Нінья. Погодне явище Ель-Ніньо закінчиться до червня.

Ель-Ніньйо – феномен різкого підвищення температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, який означає сильну спеку, засухи та катастрофічні наводнення і опади у багатьох регіонах світу.

У роки Ла-Нінья, навпаки, формується потужний антициклон, у системі циркуляції якого на американський континент надходить холодне арктичне повітря. Так як Земля обертається навколо своєї осі, ці повітряні маси рухаються із заходу на схід, змінюючись на своєму шляху. Зрештою вони потрапляють до Атлантики та Європи.