Сирському сьогодні 58 років: що треба знати про командувача Сухопутними військами

Головна Сторінка » Сирському сьогодні 58 років: що треба знати про командувача Сухопутними військами

26 липня виповнюється 58 років командувачу Сухопутними військами ЗСУ Олександру Сирському.

Він командував обороною Києва та звільненням Харківщини. А зараз керує операцією на Донбасі, пише Gazeta.ua.

Олександр Сирський народився у селі Новинки Володимирської області СРСР 26 липня 1965 року. Першу військову освіту здобув у Московському загальновійськовому командному училищі. На відмінно закінчив Академію Збройних сил України (оперативно-тактичний рівень) та Національний університет оборони (оперативно-стратегічний рівень).

Службу починав 1986 року командиром мотострілецького взводу.

З 1993 року командував мотострілецьким батальйоном шостої дивізії Нацгвардії у Чугуєві, пізніше став командиром полку цієї дивізії.

На початку 2000-х Сирський командував 72-ю механізованою дивізією у Білій Церкві.

2009 року отримав звання генерал-майора.

2013 року був заступником начальника Головного командного центру ЗСУ. Відповідав за співпрацю з НАТО.

2016-го очолив Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ, отримав звання генерал-лейтенанта.

Наступного року став командувачем АТО та ООС.

2019 року Сирського призначили командувачем Об’єднаних сил на території проведення військової операції на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирський показав епічне відео знищення складу окупантів разом із живою силою

З 5 серпня 2019 року він є командувачем Сухопутних військ ЗСУ.

2020 року отримав звання генерал-полковника.

Своїми пріорітетами на посаді командувача Сухопутних військ Сирський називав нарощування бойового потенціалу, приведення штатних структур у відповідність до стандартів НАТО, переозброєння бойових підрозділів на новітні високотехнологічні зразки, удосконалення підготовки військових.

У Сухопутних військах під його керівництвом запровадили нову систему управління, аналогічну G-структурі та S-структурі в країнах НАТО.

З 2014 року Олександр Сирський очолив штаб АТО. Він був одним із командирів під час боїв під Дебальцевим, у Вуглегірську, селах Рідкодуб та Логвіного.

Координував відведення українських військ з оточення у Дебальцевому. Сформована Сирським група “Барс” прикривала вихід бійців у лютому 2015 року. Він командував близько 4,5 тис. військових, їм протистояли майже 20 тис. окупантів.

За бої на Дебальцевському плацдармі Сирського нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

2022 року генерал Сирський очолив оборону Києва.

“Під Києвом було збудовано класичну оборону, яка була поєднана з діями мобільних підрозділів, які проводять активну оборону та контратакують”, розповідав він про операцію.

За успішну оборону столиці Сирського нагородили орденом Богдана Хмельницького II ступеня. 5 квітня 2022 року він був удостоєний звання Герой України.

Генерал спланував також харківську та лиманську контрнаступальні операції восени 2022. Ворог не очікував там наступу, готуючись до оборони на Херсонщині. Це допомогло швидко звільнити територію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сирський відвідав бойові бригади: фото

Зараз він командує оперативно-стратегічним угрупованням військ ЗСУ “Хортиця” та однією з найскладніших операцій на Бахмутському напрямку. Сирський визнанав, що просування йде не так швидко, як хотілося б.

“Ми втратили багатьох наших братів, наших військовослужбовців, коли захищали Бахмут, тому просто зобов’язані повернути його”, додав він.

Повернення міста буде мати не лише символічне значення. Бахмут є воротами до інших ключових міст регіону.

Олександр Сирський регулярно відвідує найгарячіші ділянки зони бойових дій, щоб на місці визначити проблемні питання, ухвалити рішення та підтримати бійців.

Журналісти розповідали, що він використовує спеціальний командирський автомобіль для відвідування своїх військ та спостереження за боями. Зверху на ньому встановлено потужний кулемет, а всередині великий екран відображає кілька прямих відеотрансляцій поля бою із сотнями дронів.

Найближчі помічники Сирського описують його як “військового до мозку кісток”. Кажуть, що він встає о 5:20 ранку та годину займається фізичними вправами.

Командувач фотографує заходи сонця під час візитів на передову і ділиться знімками з колегами. Читає історичну військову літературу та давньогрецьких філософів. Одружений та має двох синів.

На Донбасі бійці 38-ї окремої бригади морської піхоти приземлили ворожий Ка-52 “Алігатор”. Коштує гелікоптер Ка-52 близько $16 млн.

Збройні сили України на фронті продовжують контрнаступ одразу на кількох напрямках. Діють на північ і південь від Бахмута Донецької області. ЗСУ за минулий тиждень звільнили від окупантів 4 кв. км на цьому напрямку. Ситуація в Харківській та Луганській областях лишається складною, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW). Бої на Донбасі тривають.