“Ситуація складна” – Держприкордонслужба про акцію польських перевізників

Головна Сторінка » “Ситуація складна” – Держприкордонслужба про акцію польських перевізників

На території Польщі у чергах перебувають близько 2 900 вантажівок.

Ситуація складна через неправильний підхід і ставлення до України з боку учасників та організаторів акції польських перевізників. Про це сказав речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко у ефірі телемарафону, повідомляє Gazeta.ua.

“Скоріше за все, що вони (польські перевізники. – Gazeta.ua) у такий спосіб хочуть долучати громадян України, щоб вони мали можливість перетинати кордон на виїзд з нашої держави. Оскільки чоловікам загалом обмежено виїзд за межі України, і працювати на польських перевізників у якості водіїв”, – сказав Демченко.

Він нагадав, що польські перевізники також вимагають створення окремих смуг руху для вантажівок із європейськими номерами. Також вимагають окрему смугу руху для вантажівок, які слідують порожніми.

За словами речника, це “дискримінаційна ситуація, оскільки вони тоді зневажатимуть на інших перевізників, які перетинають спільний кордон”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 17 листопада

Також польські перевізники вимагають повернення практики дозволів для українських перевізників, посилення для іноземців правил перевезень за ЄКМТ (Європейська конференція міністрів транспорту), неможливість реєструвати компанії в Польщі, якщо її фінансова діяльність відбувається не на території ЄС.

“Як бачимо, ситуація складна через неправильний підхід і ставлення до України з боку учасників і організаторів цієї акції”, – сказав Демченко.

“Станом на ранок ми маємо близько 2 900 вантажних транспортних засобів, які очікують у чергах, перебуваючи на території Польщі. І очікуючи можливості подальшого руху у напрямку України”, – повідомив речник ДПСУ.

Говорячи про ситуацію на кордоні зі Словаччиною, Демченко сказав, що інтенсивність руху через ПП “Ужгород” зберігається.

Станом на ранок на території Словаччини, очікуючи на рух в бік України, перебувало близько 400 вантажівок.

“За інформацією словацьких колег, ми не маємо підтвердження, що там рух блокується, по той бік кордону”, – сказав Демченко.

6 листопада польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорохуськ” і “Рава-Руська-Хребене”.

Черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні сягали 40 км.

Один із КПП на кордоні з Україною відвідали представники Європейської комісії, назвавши наслідки “дуже значними”.