“Так буває. Це війна” – США не беруть до уваги атаки на російську територію

Головна Сторінка » “Так буває. Це війна” – США не беруть до уваги атаки на російську територію

В адміністрації президента Сполучених штатів Джо Байдена відступив страх, що удар усередині Російської Федерації може спровокувати реакцію у відповідь, аже це війна і так буває.

У відповідь на атаки безпілотників по Москві та вторгнення на територію РФ з використанням бронетехніки американського виробництва в Білому домі “знизують плечима”, пише The New York Times.

“Послухайте, це війна. Так буває на війні”, цитують журналісти одного з чиновників.

Представник Ради національної безпеки Джон Кірбі заявив, що США не будуть розслідувати ці випадки.

Американці розглядають удари всередині РФ як підготовчі операції до можливого початку контрнаступу ЗСУ, йдеться в статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден має чотири принципи щодо війни в Україні WP

Високопоставлений співробітник Пентагону по Росії та Україні в адміністрації Обами та виконавчий директор Інституту Маккейна Евелін Фаркас уточнила, що побоювання з приводу ескалації залишаються, але вони не так лякають, як “перевага Росії”.

Колишній командувач силами армії США в Європі Бен Годжес вважає, що немає сенсу постійно “грати в оборону” і боротися з ворогом на своїй території, не наражаючи на ризик дім ворога. Згідно зі статутом ООН кожна нація має право на самооборону, зазначив він.

“З плином часу, коли Росія продовжує вбивати безневинних українців високоточною зброєю проти багатоквартирних будинків, наше постійне натискання на гальма змушує нас виглядати наївними”, заявив американський генерал.

Із зрозумілих причин найсерйознішою проблемою ескалації для адміністрації Байдена є використання Росією ядерної зброї. Українці залишаються напрочуд стійкими до цієї перспективи, припускаючи, що ядерний удар на полі бою не послужить цілям РФ. Переживати щодо застосування ядерної зброї більше, ніж її ймовірні жертви, чи підштовхувати Україну до неспроможних результатів миру задля запобігання цьому ризику – фактичне заохочення ядерних погроз.

Натомість США можуть посилити стримування, публічно заявивши, що, якщо побачимо ознаки, що Росія готується застосувати ядерну зброю, то широко поділимося розвідданими, і дамо Україні зброю для запобігання атаці.