Тактика РФ не принесла окупантам успіху: військовий розповів про бої за Часів Яр

Головна Сторінка » Тактика РФ не принесла окупантам успіху: військовий розповів про бої за Часів Яр

Російські загарбники після невдалих штурмів міста Часів Яр у Донецькій області намагалися оточити українські позиції з населених пунктів Іванівське та Богданівка.

Однак, така тактика на дала ворогу бажаних результатів. Про це в ефірі національного телемарафону розповів офіцер секції планування бригади “Рубіж” майор Нацгвардії Дмитро Кожубенко, передає Gazeta.ua.

За його словами, загарбники зараз тиснуть в районі Часового Яру. Для цього підтягнули велику кількість резервів особового складу безпосередньо до лінії зіткнення. Ворог також активно застосовує армійську авіацію.

“Сили оборони зараз дуже міцно тримають свої позиції”, – сказав військовий.

За його словами, ворог продовжує тиснути, намагаючись скористатися перевагою в кількості особового складу та техніки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 1200 загарбників за добу – у ЗСУ назвали нові втрати РФ

“На Часовоярському напрямку стоять підрозділи десантно-штурмових військ це одні з найбільш підготовлених і укомплектованих підрозділів сил РФ. Безпосередньо на лінії оборони бригади “Рубіж” є підрозділи “Шторм-Z”, “Шторм V”. Я припускаю, що такі підрозділи присутні і на Часовоярському напрямку. Це основне “штурмове м’ясо” противника, з колишніх ув’язнених, яких завербували до лав до збройних сил РФ”, – зазначив Кожубенко.

Окрім того, загарбники мають велику кількість резервів особового складу, яку вже підтягнули до лінії зіткнення.

“У них зараз відзначається така тактика. Якщо один підрозділ поніс втрати, то вони не “стирають” його до кінця, а виводять в тилові зони, замінюючи на свіжі підрозділи”, – сказав військовий.

За його словами, росіяни зрозуміли, що армійська авіація є “їхнім ключем”, тому в районі Часового Яру, а також на всьому Бахмутському напрямку ворог застосовує тактику, як в Авдіївці, яку вважають “дуже дієвою”.

“Це знищення наших позицій за допомогою армійської авіації, ФАБів, КАБів. В переважній більшості це ФАБ-1000 та ФАБ-1500. Також є відео з деяких окремих напрямків фронту із застосуванням ФАБ-3000. Авіаційні бомби стирають усе, не залишаючи “каменя на камені” від найбільш укріплених позицій. Тому армійська авіація для противника це їхній ключ, який вони вже широко застосовують, бо розуміють, що він працює”, – розповів Кожубенко.

Загарбники також використовують перевагу в артилерії та у вигляді FPV-дронів. Українські війська компенсують диспропорцію по снарядах майстерним застосуванням дронів, тримають позиції та знищують сили противника.

“Безпосередньо сьогодні на лінії оборони бригади “Рубіж”, разом з нашою артилерією, FPV-дронами і дронами-розвідниками було зупинено штурм противника. Знищена бронетехніка, в тому числі, танки, і жива сила. FPV-дрони є дуже ефективними у факторі знищення будь-яких укріпрайонів противника, до яких вони долітають. Це керований міні-авіаційний снаряд, яким вправний оператор може знищити все, що буде в укритті ворога, та його техніку” зазначив Кожубенко.

Він також зазначив, що українським силам вдається тримати позиції завдяки професійним якостям військовослужбовців та їхніх командирів, злагодженій роботі всіх комплексів артилерії та піхоти.

“Сама наша піхота люди, зроблені зі сталі, які тримають і відбивають атаки”, додав військовий.

Протягом минулої доби на фронті відбулося 134 бойових зіткнення, повідомив уранці 3 травня Генеральний штаб Збройних сил України.

Українські воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажуючи росіян уздовж всієї лінії бойового зіткнення.