fbpx

Танки Leopard для України ‒ уряд Фінляндії ухвалив рішення

Головна Сторінка » Танки Leopard для України ‒ уряд Фінляндії ухвалив рішення

Уряд Фінляндії сьогодні, 23 лютого, ухвалив рішення відправити до України три танки Leopard 2 у наступному пакеті військової допомоги.

Допомога також включає тренування військових та обслуговування танків, повідомляє міноборони Фінляндії.

“У п’ятницю, 24 лютого, виповнюється рік із початку російської агресивної війни. І Україна продовжує потребувати підтримки у своїй обороні. Ми будемо надсилати більше оборонної техніки та брати участь у співпраці щодо Leopard разом із нашими партнерами”, сказав міністр оборони Мікко Савола.

З оперативних причин і для того, щоб гарантувати, що доставка досягне місця призначення, більш детальна інформація про зміст допомоги, спосіб доставки або розклад надаватися не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Танкова коаліція народилася” ‒ Резніков поділився оптимістичними новинами

Про готовність відправити в Україну частину своїх бойових танків Leopard заявила також Швеція, повідомляє Sky News.

Країна вже доправила в Україну низку пакетів військової та цивільної допомоги з моменту початку вторгнення Росії рік тому. Остання частина включає бойові броньовані машини піхоти та передову артилерійську систему Archer.

За словами міністра оборони Пола Йонсона, цей раунд допомоги стане головним внеском Швеції в допомогу Україні з точки зору обладнання для наземної війни.

Він також додав, що в парламенті Швеції зростає підтримка відправлення танків Leopard до України. Водночас про кількість та терміни їх надання поки не йдеться.

“Ми відкриті до цього, і перебуваємо в тісному діалозі з Німеччиною з цього приводу”, ‒ сказав Йонсон.

Польща надасть Україні 14 танків Leopard 2. Вони надійдуть впродовж “найближчих двох-трьох тижнів” після завершення підготовки українських військ на цих бойових машинах.

Прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта оголосив, що Лісабон передасть Києву три власні танки Leopard 2. Україна отримає бойову техніку вже наступного місяця.

Generated by Feedzy