Театр Франка відмовився від участі в масштабному фестивалі. Причина в РФ

Головна Сторінка » Театр Франка відмовився від участі в масштабному фестивалі. Причина в РФ

Київський Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка скасував свою участь у Х Театральній Олімпіаді в Будапешті.

Таке рішення ухвалили після того, як стало відомо про участь у програмі росіян. Про це йдеться на сторінці театру у Facebook.

Згоду на участь в Театральній Олімпіаді вистав “Кар’єра Артуро Уї” та “Калігула” театр надав більше чотирьох місяців тому. Тоді організатори запевнили, що представників країни-агресора Росії на Олімпіаді не буде.

“В листі до організаторів від 19 січня 2023 року наш театр іще раз повідомив про нашу непохитну позицію. І наголосив, що заклики до пошуку “діалогу без політики” та відновленню “зруйнованих мостів” з російськими митцями є абсолютно неприйнятним”, ‒ зазначають в театрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На війні загинув ще один соліст балету

Попри запевнення організаторів, нещодавно програму змінили. Олімпіаду доповнили виставою “REX” у постановці художнього керівника Александрінського театру Валерія Фокіна. Там відбувся також показ його кінофільму “Петрополіс” з Антоном Шагіним у головній ролі російським актором, який активно підтримує війну проти України.

“Наш театр щиро прагнув доєднатися до великої світової театральної події та провів велику роботу з підготовки показу українських вистав у Будапешті, але ми не можемо погодитися з сумнівним “сусідством” у програмі Театральної Олімпіади. Театр Франка розуміє важливість презентації української культури за кордоном та постійно працює над розвитком міжнародної співпраці з колегами з усього світу. Водночас ми дотримуємося непохитної позиції щодо неможливості участі у міжнародних заходах, на які запрошуються представники країни-терориста та особи, які виправдовують агресію Росії”, ‒ йдеться у повідомленні.

Натомість театр нині готується до участі у декількох міжнародних фестивалях в Європі, новини про які обіцяють трохи згодом.

Міністерство культури України оприлюднило повний список осіб, які загрожують нацбезпеці України.

Всього до переліку увійшли 211 людей актори театру і кіно, телеведучі, співаки та інші діячі культури, які на території країни-агресора показали, що підтримують кривавий режим диктатора Володимира Путіна.